Super-kompjuteri zgjedh favoriten e Champions-it, nuk ka asnjë shans për CR7 dhe Messi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Super-kompjuteri i FiveThirtyEightha ka përcaktuar përqindjet e suksesit të skuadrave që marrin pjesë në Champions League.

Manchester City jepet si favoritja numër një për të fituar Championa League 2021/22 me 21% të mundësive.

Mbrapa Qytetarëve është Bayern Munich (14%), Liverpool dhe Chelsea me 10% dhe l’8%. Shumë larg Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi.

Manchester United dhe Paris Saint-Germain, në fakt, duket se kanë shumë pak shanse për të triumfuar. Djajtë e Kuq e CR7 vetëm 5%, ndërsa PSG e Pleshtit vetëm 3%.

Shanset e të gjitha klubeve pjesëmarrëse sipas superkompjuterit:

32.Sheriff Tiraspol – Më pak se 1 për qind

31.Malmo – Më pak se 1 për qind

30.Dynamo Kyiv – Më pak se 1 për qind

29.Besiktas – Më pak se 1 për qind

28.Club Brugge – Më pak se 1 për qind

27.BSC Young Boys – Më pak se 1 për qind

26.Shakhtar Donetsk – Më pak se 1 për qind

25.Lille – Më pak se 1 për qind

24.Zenit – Më pak se 1 për qind

23.Sporting – Më pak se 1 për qind

22.AC Milan – Më pak se 1 për qind

21.Villarreal – Më pak se 1 për qind

20.Porto – Më pak se 1 për qind

19.Benfica – Më pak se 1 për qind

18.Wolfsburg – Më pak se 1 për qind

17.FC Salzburg – 1 për qind

16.Atalanta – 1 për qind

15.Sevilla – 2 për qind

14.Juventus – 2 për qind

13.Inter – 4 për qind

12.Atletico Madrid – 4 për qind

11.Borussia Dortmund – 4 për qind

10.PSG – 4 për qind

9.RB Leipzig – 4 për qind

8.Ajax – 5 për qind

7.Manchester United – 5 për qind

6.Real Madrid – 6 për qind

Lexo edhe :  Finalja e US Open/ Thyhet numri një i botës në tenis, Medvedev mposht Djokovic

5.Barcelona – 8 për qind

4.Liverpool – 9 për qind

3.Chelsea – 10 për qind

2.Bayern Munich – 11 për qind

1.Man City – 16 për qind.


Të fundit

Super-kompjuteri zgjedh favoriten e Champions-it, nuk ka asnjë shans për CR7 dhe Messi

Super-kompjuteri i FiveThirtyEightha ka përcaktuar përqindjet e suksesit të skuadrave që marrin pjesë në Champions League. Manchester City jepet si...

Sherr mes adoleshentësh, vjedhje e dhunë ndaj gruas, arrestohen 6 persona në Tiranë

Gjashtë persona janë arrestuar në 24 orët e fundit për vepra të ndryshme penale. Një sherr mes adoleshentësh ka përfunduar në plagosje me mjet...

Japonia mban rekordin e të moshuarve mbi 100 vjeç

Japonia ka arritur numrin rekord të personave mbi 100 vjeç. Ministria e Shëndetësisë në të dhënat e fundit bën me dije se numri i...

Procesi i integrimit, Merkel: Kur kushtet plotësohen, BE duhet të mbante fjalën

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur për shtyrjen e procesit të integrimit europian të Shqipërisë dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në një konferencë për mediat...

Konferenca e përbashkët, Merkel: Procesi i Berlinit nuk ka dështuar!

Kryeministri Edi Rama dhe kancelarja Merkele nuk e kanë cilësuar si dështim nismën e Berlinit, përkundrazi si gur themeli për nisjen e komunikimi jo...

Lajme të tjera

Web TV