Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër, humb jetën 60-vjeçarja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndëm ku ka humbur jetën një grua, është shënuar gjatë mbrëmjes së sotme në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Dajç.

Ishte një automjet tip “Benz” që përplasi motorin, me drejtues F.D dhe pasagjere bashkëshorten e tij, L.D, e cila si pasojë nuk i mbijetoi plagëve të marra.

Fillimisht, 2 të lënduarit janë dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal të Lezhës, ku 60-vjeçarja humbi jetën, ndërsa F.D është nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.


Të fundit

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër, humb jetën 60-vjeçarja

Një aksident i rëndëm ku ka humbur jetën një grua, është shënuar gjatë mbrëmjes së sotme në aksin rrugor...

Shpërthimi i bombolës në Velipojë/ Humb jetën edhe nëna e vajzave

Tragjedia që goditi familjen Gjoka pas shpërthimit të bombolave të gazit në një hotel në Velipojë është thelluar. Raportohet se tashmë ka ndërruar jetë...

Gafë e pabesueshme nga Strakosha, Galatsaray-Lazio 1-0 (Video)

Është zhbllokuar në pjesën e dytë Galatasaray-Lazio, ndeshje e vlefshme për javën e parë të fazës me grupe të Europa League. Truqit kanë kaluar në...

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Shijak, lëndohen 3 familjarët

3 persona kanë mbetur të plagosur në Xhafzotaj të Shijakut mbrëmjen e sotme. Raportohet se personat në fjalë janë plagosur si pasojë e shpërthimit...

U rrëmbye nga i ati, vajza bashkohet më të ëmën pas 14 vitesh

Zhdukja në vitin 2007 e gjashtë vjeçares Jacqueline Hernandez ishte një rast i lënë pezull pas asnjë informacion deri këtë muaj, kur thuhet se...

Lajme të tjera

Web TV