Arrestohet 35-vjeçari egjiptian në Tiranë i shpallur në kërkim ndërkombëtar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Arrestohet në Tiranë një 35 vjeçar egjiptian i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas në bashkëpunim me Interpol Tirana, në kuadër të kontrolleve të shtuara dhe verifikimeve të detajuara të dokumenteve të udhëtimit, kryesisht të personave që shfaqin probleme apo dyshime gjatë intervistimit, kanë ndaluar për verifikim egjiptianin me iniciale A. E.

Nga verifikimet ka rezultuar se 35 vjeçari, ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Kuvajt, për veprën penale “Thyerje e besimit”, parashikuar nga Kodi Penal i Kuvajtit. Arrestimi i tij i përkohshëm është bërë me qëllim ekstradimi drejt Kuvajtit.


Të fundit

Arrestohet 35-vjeçari egjiptian në Tiranë i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Arrestohet në Tiranë një 35 vjeçar egjiptian i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas në bashkëpunim me...

Covid, çfarë vjeshte do të jetë dhe kur do të përfundojë pandemia sipas Matteo Bassetti

"Çfarë pres në javët e ardhshme? Do të kemi raste që do të mbërrijnë në spital, por besoj se në fund do të jetë...

Balla: Hapi i parë i bashkëpunimit me opozitën duhet të jenë ndryshimet Kushtetuese për vijimin e procesit të Vettingut

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi nga foltorja e Kuvendit, teksa mori fjalën në emër të grupit parlamentar që drejton...

Veliaj: Pas autobusëve të Unazës së Re, do i hiqet licensa një tjetër kompanie

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka deklaruar se do i hiqet licenca një prej kompanive që bën pastrimin në një prej njësive administrative ku menaxhimi i...

Historia e panjohur e ish-kapos së ‘bandës Xhevdet Mustafa’: “Si komunikoja me ‘kod’ me letra me Sabaudinin dhe gruaja misterioze nga Italia që na...

Nga Dashnor Kaloçi Pjesa e tretë Publikohet historia e panjohur dhe e bujshme e të ashtuquajturës “banda Xhevdet Mustafa”, ku bënin pjesë: Sabaudin Haznedari, Xhevdet Mustafa...

Lajme të tjera

Web TV