Urimi i Albin Kurtit, Rama: Do të vizitoj Kosovën sapo të kthehem nga OKB, mbledhje të përbashkët të dy qeverive tona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur urimit të homologut të tij Albin Kurti, ndërsa konfirmon se do të vizitojë Kosovën menjëherë sapo të kthehet nga Asambleja e OKB.

Po ashtu Rama thotë që të fillojnë përgatitjet për të zhvilluar mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive, ndërsa shprehet besimplotë se do të kryhen punë të mira në dobi të të dy shteteve.

“Faleminderit Albin Kurti! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t’u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona”, shkruan Rama në Twitter.

Të fundit

Lindita Nikolla zbardh takimin me Yuri Kim: E sigurova ambasadoren për forcimin dhe zgjerimin e bashkëpunimit me SHBA

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka treguar detaje pas takimit me ambasadoren e SHBA Yuri Kim. Nikolla e falenderoi diplomaten...

Urimi i Albin Kurtit, Rama: Do të vizitoj Kosovën sapo të kthehem nga OKB, mbledhje të përbashkët të dy qeverive tona

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur urimit të homologut të tij Albin Kurti, ndërsa konfirmon se do të vizitojë Kosovën menjëherë sapo të kthehet...

Kontrolle me radarë dhe dronë, gjobiten 1120 shoferë dhe arrestohen 8 të tjerë

1120 shoferë janë gjobitur gjatë 24 orëve të fundit, e ndërsa pavarësisht ndëshkimeve të shumta, duket se drejtuesit e mjeteve nuk janë aspak të...

Krijimi i qeverisë së re, Kurti uron Ramën: Të gatshëm për rritjen e bashkëpunimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar kryeministrin Edi Rama për mandatin e tretë qeverisës. Me anë të një letre kryeministri Kurti ka theksuar se...

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë, 25-vjeçari qëllon bashkëmoshatarin (Emrat)

Një plagosje më armë zjarri ka ndodhur këtë të premte në fshatin Manati të Lezhës. Bëhet me dije se i plagosur ka mbetur 25-vjeçari Paulo...

Lajme të tjera

Web TV