“Më kanë grabitur”/ I riu në Tiranë mashtron policinë, i thotë se e kanë kërcënuar me armë, ja si qëndron e vërteta

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 2 të rinjtë, Ramazan Shahini, 31 vjeç dhe Maljon Hoxhaj 33 vjeç, të akuzuar për veprën penale “dëmtime të tjera me dashje”.

Sipas policisë, R. Sh., ka telefonuar policinë dhe i ka thënë se persona të paidentifikuar e kanë grabitur. Me mbërritjen e uniformave blu në vendngjarje, ai e ka mohuar këtë deklaratë duke thënë se telefonin e ka lënë tjetër vend.

Por ka shtuar, se persona të armatosur e kanë goditur. Pas këqyrjes së kamerave të zonës, policia ka mësuar se mes shtetasve Shahini, dhe Hoxhaj, ka pasur vetëm konflikt fizik, pa përdorimin e armës apo sendeve të forta.

Nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në konflikt dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6, proceduan në gjendje të lirë shtetasit R. Sh., 31 vjeç dhe M. H., 33 vjeç, të dy për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”.

Rrjedhja e ngjarjes:

Në sallën operative të DVP Tiranë ka ardhur një telefonatë që shtetasin R. Sh, e kanë grabitur persona të paidentifikuar. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë marrë kontakt me këtë shtetas i cili ka deklaruar se nuk është e vërtetë që e kanë grabitur, por që e ka harruar telefonin diku tjetër.

Më pas po ky shtetas ka hedhur dyshime që e kanë goditur persona të armatosur, ku pas verifikimeve të Policisë dhe kqyrjes së pamjeve filmike ka rezultuar se ka patur thjesht një konflikt fizik midis R. Sh dhe M. H., pa përdorimin e armës apo sende të forta.

Lexo edhe :  Ambulanca mbërrin në Kuvend, deputetja e PS shfaq probleme shëndetësore

Nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në konflikt dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.


Të fundit

“Më kanë grabitur”/ I riu në Tiranë mashtron policinë, i thotë se e kanë kërcënuar me armë, ja si qëndron e vërteta

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 2 të rinjtë, Ramazan Shahini, 31 vjeç dhe Maljon Hoxhaj 33 vjeç, të...

Rritja e inflacionit, Adrian Civici: Sinjal i rigjallërimit të konsumit pas pandemisë

Muaji gusht shënoi nivelin më të lartë të inflacionit që nga 2017, 2.4% duke konfirmuar faktin se thuajse të gjitha produktet dhe shërbimet janë...

Ministrja Kushi: E nderuar për të kontribuar në rritjen e cilësisë së arsimit dhe zhvillimin e sportit

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi ka postuar disa momente nga ceremonia e betimit në Presidencë. Ajo theksoi se ndihet e motivuar dhe...

Policia ndalon ”Range Rover”-in në Lezhë, arrestohet 41-vjeçari me pistoletë me 7 fishekë

Një 41-vjeçar me iniciale A.M. është arrestuar nga policia pasi në automjetin Range Rover ku po udhëtonte si pasagjer, gjatë një kontrolli në rreth-rrotullimin...

Zhdukja misterioze e 22-vjeçares amerikane, humb edhe i fejuari

Pas zhdukjes misterioze të 22-vjeçares amerikane, tashmë ka humbur dhe i fejuari saj 23-vjeçar Brian. Gabriela Petito, 22 vjeç, u largua nga Nju Jorku...

Lajme të tjera

Web TV