Tragjike në Divjakë/ Vret gruan me armë gjahu në banesë dhe më pas veten

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dhuna ndaj gruas nuk ka të sosur, ku raste e vrasjes së tyre thuajse po bëhen të përditshme. Pas ngjarjes tragjike në Fier ku burri vrau ish bashkëshorten, një tjetër rast i rëndë është shënuar në Divjakë. Burri Hekuran Rrasa, 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë gruan e tij Fëllënxë Rrasa, 45 vjeçe.

Pas këtij akti të rëndë, 58-vjeçari më pas ka vrarë dhe veten. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Babunjë të Divjakës.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnjë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Të fundit

Nuk e lejon djalin ta quaje ‘mami’, partnerja e Elon Musk zbulon arsyen pas këtij vendimi të çuditshëm

Grimes zbuloi se djali i saj, X Æ A-Xii, i referohet këngëtares me emrin Claire, dhe jo ‘mami’, raporton...

Kultivonin kanabis në banesë, ja si gëzhoja e armës “fundosi” dy të rinjtë shqiptarë

Dy shqiptarë u dënuan me 8 vite burg në total nga Gjykata e Leicester në Britani për kultivim kanabisi dhe armëmbajtje pa leje. Më konkretisht,...

Super vila e florinjtë e ish-zv.presidentit afgan, tashmë në duart e luftëtarëve talebanë (Video)

17 kallëpe flori dhe tufa kartmonedhash tregoheshin se fundmi nga militantët talebanë që bastisnin një vilë gjigante të ish-zëvendës-presidentit të vendit Amrullah Saleh. Në pamjet...

E rëndë/ Humb jetën shqiptari në Itali, po kujdesej për krasitjen e pemëve në një fermë (Emri)

Një 42-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë të papritur në Leçe, Itali. Viktima Flamur Celtahiri banonte në Taviano, ndërsa punonte në një fermë...

Sulmet e dhunshme në Capitol/ Qindra protestues përpara ndërtesës, policia blindon zonën

Nën hijen e një Kapitoli të fortifikuar, disa qindra demonstrues dolën të shtunën në një tubim për të mbështetur ata që akuzohen për sulmin...

Lajme të tjera

Web TV