Rama publikon videon nga Lezha: Po çlirohet nga hija e rëndë e të kaluarës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Me një video nga qyteti i Lezhës e ka nisur mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama.

Ky qytet shkruan Rama  ka pësuar ndryshime  duke përmirësuar mjedisin, infrastrukturën, profilin e saj turistik.

Mirëmëngjes dhe me këto pamje të ndryshimit të Lezhës që vazhdon të çlirohet nga hija e rëndë e të kaluarës, duke përmirësuar mjedisin, infrastrukturën, profilin e saj turistik, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Programi kombëtar për transformimin urban të qyteteve të vendit është shtrirë në 70 qytete dhe një prej tyre është edhe Lezha.


Të fundit

Rama publikon videon nga Lezha: Po çlirohet nga hija e rëndë e të kaluarës

Me një video nga qyteti i Lezhës e ka nisur mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama. Ky qytet shkruan Rama ...

Si u mbyll fshehurazi marrëveshja e Cornwall që zemëroi Francën, Canberra: Ne ishim të sinqertë

Detajet e marrëveshjes trepalëshe të sigurisë midis Australisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara, e cila shënoi anulimin e kontratës së nënshkruar nga...

Shoferët “fluturonin” me shpejtësi deri në 156 km/h, policia heq dhjetëra patenta

Policia Rrugore ka ushtruar kontrolle në orët e mbrëmjes së kaluar në aksin Sauk-Teg, ku ka konstatuar 21 shoferë me shpejtësi deri në 156...

U kap “mat” duke trafikuar kanabis, arrestohet 27-vjeçari në Vlorë

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në pranga ka rënë shtetasi A. Z., 27...

Dëshmia e rrallë e vëllait të kreut të “bandës Xhevdet Mustafa”: Pas ’90-ës kur në Durrës u kthyen disa agjentë të Sigurimit nga Zelanda...

Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur dhe e bujshme e të ashtuquajturës “banda Xhevdet Mustafa”, ku bënin pjesë: Sabaudin Haznedari, Xhevdet Mustafa dhe Halit...

Lajme të tjera

Web TV