Zbulohen detaje nga martesa e Rudinës me Markun, nga certifikata e vaksinimit tek kodi i veshjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku kanë vendosur të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë me 1 Tetor. Në ftesën që i ka dërguar të ftuarve vihen re disa detaje që kërkohen nga çifti për të gjithë personat që do të jenë të pranishëm në ditën e tyre.

Çdo person duhet të tregojë në hyrje certifikatën anti-covid ose testin PCR të kryer të paktën 48 orët e fundit. Ndërsa për kodin e veshjes, kërkohet që zonjat të kenë fustan mbrëmjeje, ndërsa meshkujt kostum elegant.

“Rudina Dembacaj e Mark Frroku! Me bekimin e fëmijëve tanë, Viktoria, Leonard, Erta dhe Mara, dëshirojmë që ta kurorëzojmë dashurinë tonë përpara Zotit, familjarëve dhe miqve që na gëzojnë jetën! Ndaj do të ishim të lumtur, t’ju kishim në festën tonë të paharrueshme, ditën e Premte, 1.10.2021, ora 19:00.

Duke kërkuar mirëkuptimin tuaj, ju duhet të tregoni detyrimisht në hyrje certifikatën e vaksinimit ose test negativ Covid-19 të 48 orëve të fundit”, thuhet në ftesën e dasmës.

Kujtojmë se fejesa erdhi një vit më herët, me një propozim të bërë në Kapadokia të Turqisë, detajet e së cilës, edhe asokohe aktorja i shpërndau në rrjete sociale.


Të fundit

Zbulohen detaje nga martesa e Rudinës me Markun, nga certifikata e vaksinimit tek kodi i veshjes

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku kanë vendosur të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë me 1 Tetor. Në ftesën...

“Topi i Artë” / Zbulohen 10 kandidatët për fitoren e çmimit

Pasi u anulua para një viti për shkak të pandemisë, këtë vit “Topi i Artë” nuk do të anulohet. Çmimi më i rëndësishëm në...

Arrestimi i modeles greke zbulon rrjetin e fuqishëm të drogës, ja kush është shqiptari që e drejton

Një baron shqiptar fshihet mbrapa arrestimit të modeles greke Elena Polychronopoulou dhe partnerit të saj me 8 kg kokainë. I njohur me nofkën “Billy the...

Ish-mbreti i Spanjës përballet me ligjin, ja arsyeja

Elemente të reja shfaqen rreth problemeve të mundshme ligjore të ish-mbretit të Spanjës, Juan Carlos, lidhur me taksat e papaguara. Sipas gazetës “El País”, ish-monarku...

Manastirliu thirrje pedagogëve dhe studentëve: Vaksinohuni para datës 11 tetor

Në të gjitha universitetet publike dhe jopublike në vend, ka nisur vaksinimi për pedagogë e studentë, për të rritur aksesin në vaksinim, për mbrojtjen...

Lajme të tjera

Web TV