Punonjësi i karburantit i kërkoi të vinte maskën, klienti vret 20-vjeçarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rasti i vrasjes së një 20-vjeçari të shtunën e kaluar në një pikë karburanti në Gjermani ka shkaktuar reagime të shumta në vend.  I riu u vra me gjakftohtësi nga një klient, pasi ky i fundit refuzoi të mbante maskë kundër COVID.

Autori ishte një 49-vjeçar i cili i tha policisë se nuk u bindej masave kufizuese. Ai është lënë në burg deri në marrjen e një vendimi nga gjykata.

Punonjësi i karburantit, ishte student dhe punonte gjatë kohës së studimeve. Ai kishte refuzuar t’i shërbente klientit i cili nuk kishte maskë. I mërzitur ai u largua duke lënë birrat në banak dhe u kthye gjysmë ore më vonë me maskë , të cilën e hoqi për të provokuar të riun.

Në momentin kur ai i tha të vinte maskën, klienti nxori një pistoletë nga xhepi i tij duke e lënë të vdekur në vend. Autori i tha policisë se ndihej i ndrydhur nga masat që lidheshin me pandeminë duke i cilësuar si sulm ndaj të drejtave të tij.


Të fundit

Punonjësi i karburantit i kërkoi të vinte maskën, klienti vret 20-vjeçarin

Rasti i vrasjes së një 20-vjeçari të shtunën e kaluar në një pikë karburanti në Gjermani ka shkaktuar reagime...

Kryeministri Johnson e pranon për herë të parë: Kam gjashtë fëmijë dhe ndërroj shumë pelena

Kryeministri britanik Boris Johnson ka konfirmuar për herë të parë se është babi i gjashtë fëmijëve, ndërsa gruaja e tij Carrie është shtatzënë. Johnson...

Shtrihet edhe në Durrës reforma e mbështetjes për personat me aftësi të kufizuar

Reforma e mbështetjes për personat me aftësi të kufizuar (PAK) është shtrirë edhe në Qarkun e Durrësit. Pas Tiranës, sistemi i ri i vlerësimit...

“Sjellje e neveritshme në futboll”, Hungaria luan pa tifozë me Shqipërinë

Hungaria është dënuar të luajë dy ndeshje me dyer të mbyllura nga FIFA pas racizmit ndaj lojtarëve anglezë në kualifikueset e Kupës së Botës...

E trishtë/ I mbijetoi shtatë herë goditjes nga rrufeja, burri kryen vetëvrasje në moshën 71-vjeçare

Roy Cleveland Sullivan mban rekordin në librin Guinnes për të “mbijetuarin me goditjet më të shumta nga rrufeja”. Sullivan ishte një roje në Parkun...

Lajme të tjera

Web TV