Atentati ndaj “krahut të djathë” të presidentit ukrainas, Zelensky zotohet të përgjigjet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndihmësi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka shpëtuar një atentati. Zelensky ka premtuar përgjigje të fortë pasi ndihmësit e tij i lartë i mbijetoi një përpjekje të dukshme vrasjeje.

Makina e Serhiy Shefir u godit me breshëri plumbash kur ai u largua nga shtëpia e tij në jug të kryeqytetit Kiev të mërkurën në mëngjes. Nuk dihet se kush ka qëlluar, por Zelensky tha se mund të ketë qenë një sulm i huaj apo i brendshëm. Kremlini ka mohuar kategorikisht çdo përfshirje ruse.

Duke përshkruar momentin kur plumbat goditën automjetin e tij, Shefir tha “duhej të shpejtonim pak, ishte e frikshme”. Ai vlerësoi shoferin e tij, i cili tha se arriti të vazhdonte të lëvizte, ndërsa makina qëllohej.


Të fundit

Atentati ndaj “krahut të djathë” të presidentit ukrainas, Zelensky zotohet të përgjigjet

Ndihmësi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka shpëtuar një atentati. Zelensky ka premtuar përgjigje të fortë pasi ndihmësit...

SHBA dhe Franca ulin tensionet, ja për çfarë ra dakord Macron pas telefonatës me Biden

Presidenti francez Emmanuel Macron do ta dërgojë sërish javën e ardhshme ambasadorin e këtij vendi në Shtetet e Bashkuara pasi Presidenti Joe Biden ra...

Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke siguruar fitoren e parë në...

Zviceranët do të vendosin në referendum për martesat mes së njëjtës gjini

Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse çiftet e së njëjtës gjini do të lejohen të martohen dhe adoptojnë fëmijë, pas një fushate...

Shpallet zyrtarisht në kërkim ish-prokurori Adriatik Llalla, gazetarja zbulon kur u largua nga Shqipëria

Pasi policia nuk e gjeti në banesën e tij, gazetarja Anila Hoxha zbuloi për emisionin OPEN në Top Channel se Adriatik Llalla është shpallur...

Lajme të tjera

Web TV