Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke siguruar fitoren e parë në këtë sezon të Serisë A.

Kean kaloi në avantazh Juven në minutën e 28-të të takimit. Avantazhi i bardhezinjve zgjati vetëm 5 minuta, pasi Gijasi vendosi baraspeshën në minutën e 33-të të takimit.

Pjesa e dytë nisi vrullshëm për vendasit, të cilët kaluan në avantazh në minutën e 49-të me Antiste. Përmbysja e çmendur erdhi në minutën e 66-të kur Chiesa barazoi shifrat duke depërtuar bukur në zonën e Specias.

6 minuta më vonë, pas një rrëmuje në zonë, De Ligt shënoi golin e 3-të për bardhezinjtë dhe të avantazhit.

Në minutën e 77-të u aktivizua dhe sulmuesi shqiptar Rey Manaj, por pa mundur të lërë gjurmë në këtë takim. Juve siguron kështu fitoren e parë në kampionat dhe ngjitet në kuotën e 5 pikëve pas 5 ndeshjesh.


Të fundit

Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke...

Zviceranët do të vendosin në referendum për martesat mes së njëjtës gjini

Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse çiftet e së njëjtës gjini do të lejohen të martohen dhe adoptojnë fëmijë, pas një fushate...

Shpallet zyrtarisht në kërkim ish-prokurori Adriatik Llalla, gazetarja zbulon kur u largua nga Shqipëria

Pasi policia nuk e gjeti në banesën e tij, gazetarja Anila Hoxha zbuloi për emisionin OPEN në Top Channel se Adriatik Llalla është shpallur...

Ishujt Kanarie/ Shpërthimi i vullkanit Cumbre Vieja shkatërron shtëpi, rrugë dhe shkolla (Video)

Rrjedhat e llavës të nxjerra nga vullkani Cumbre Vieja në La Palma (një nga Ishujt Kanarie), duke shpërthyer që dje, kanë varrosur infrastruktura të...

Një ekip studiuesish zbret për herë të parë në “Pusin e Ferrit” (VIDEO)

Një ekip që studion shpellat nga Omani ka bërë atë që besohet të jetë zbritja e parë në të ashtuquajturin “Pusi i Ferrit”, një...

Lajme të tjera

Web TV