Shpallet zyrtarisht në kërkim ish-prokurori Adriatik Llalla, gazetarja zbulon kur u largua nga Shqipëria

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasi policia nuk e gjeti në banesën e tij, gazetarja Anila Hoxha zbuloi për emisionin OPEN në Top Channel se Adriatik Llalla është shpallur në kërkim kombëtar dhe pas disa ditësh do të shpallet në kërkim ndërkombëtar.

Gazetarja konfirmoi se ish-kryeprokurori ka dalë nga Shqipëria, përmes Rinasit, dy javë më parë, fillimisht me destinacion Italinë.

“Burime të sigurta më konfirmojnë se Adriatik Llalla ka dalë para dy javësh nga Shqipëria përmes aeroportit të Rinasit. Llalla ka dalë nga Rinasi dy javë më parë, 9 shtator për në Itali. Nuk dihet më ku është destinacioni i tij”, tha Anila Hoxha.

Pak minuta më parë, me urdhër të SPAK, policia ushtroi kontroll në shtëpinë e Adriatik Llallës për ta arrestuar, por doli duarbosh.

Gjykata e Apelit e ka dënuar ish-kryeprokurorin me dy vjet burg.


Të fundit

Shpallet zyrtarisht në kërkim ish-prokurori Adriatik Llalla, gazetarja zbulon kur u largua nga Shqipëria

Pasi policia nuk e gjeti në banesën e tij, gazetarja Anila Hoxha zbuloi për emisionin OPEN në Top Channel...

Ishujt Kanarie/ Shpërthimi i vullkanit Cumbre Vieja shkatërron shtëpi, rrugë dhe shkolla (Video)

Rrjedhat e llavës të nxjerra nga vullkani Cumbre Vieja në La Palma (një nga Ishujt Kanarie), duke shpërthyer që dje, kanë varrosur infrastruktura të...

Një ekip studiuesish zbret për herë të parë në “Pusin e Ferrit” (VIDEO)

Një ekip që studion shpellat nga Omani ka bërë atë që besohet të jetë zbritja e parë në të ashtuquajturin “Pusi i Ferrit”, një...

Vendimi i Apelit të GJKKO/ Policia shkon për të arrestuar ish-kryeprokurorin Llalla në banesën e tij (Foto)

Policia ka shkuar të arrestojë në shtëpi ish-kryeprokurorin Adriatik Lallën. Sot Llalla u dënua nga Apeli i GJKKO me dy vite burg dhe konfiskim...

Asambleja e OKB/ Kryeministri Rama takohet me Presidentin turk Erdogan në Nju Jork

Kryeministri Edi Rama është takuar gjatë vizitës në SHBA me Presidentin turk Erdogan. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e qeverisë turke...

Lajme të tjera

Web TV