Veliaj dhe Kushi takim me drejtuesit e shkollave në kryeqytet: Hyjmë në histori sa i përket investimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili së bashku me ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, zhvilluan një takim me drejtuesit e shkollave në kryeqytet, ka deklaruar se ky vit i ri për arsimin parauniversitar do të hyjë në histori sa i përket investimit në infrastrukturën shkollore në Tiranë.

“Kur mendoj vitet e para në bashki, hapëm vetëm shkollën “Servete Maçi” si ndërtesë e re dhe na dukej një gjë shumë e madhe. Tani, me shkollat që hapim në shtator, do hapim edhe katër të tjera në tetor, kurse pjesën tjetër në Janar, besoj se do hyjmë në histori si një ditë ku e kthyem fatkeqësinë e tërmetit në mundësi për të bërë shkolla,” u shpreh Veliaj.

Ministrja Evis Kushi e vuri theksi te standardet me të cilat po ndërtohen shkollat e reja, teksa vlerësoi punën dhe bashkëpunimin me Bashkinë e Tiranës.

“Për ta përmbushur sa më mirë misionin tonë për një arsim cilësor, ne si ministri e vlerësojmë shumë bashkëpunimin me Bashkinë, komunitetin, prindërit dhe gjithë shoqërinë”, tha ajo.

Kryebashkiaku nënvizoi gjithashtu nevojën e komunikimit me prindërit për problemet që lidhen me Bashkinë, duke shprehur gatishmërinë e institucionit që ai drejton për të qenë i pranishëm edhe në takimet me prindër.


Të fundit

Veliaj dhe Kushi takim me drejtuesit e shkollave në kryeqytet: Hyjmë në histori sa i përket investimit

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili së bashku me ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi,...

Kapet me tre emigrantë të paligjshëm në makinë e pa patentë, arrestohet në Korçë i riu nga Durrësi

Një 24-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Korçë, i cili u kap duke transportuar me makinë tre...

“Neveritëse”/ Bledi Mane për Adriatik Llallën: Si u katandis kështu “peshku i Gramshit”

Bledi Mane e ka cilësuar si “neveritëse”, situatën në lidhje me ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, i cili pretendohet se është arratisur drejt vendeve...

Ministrja Xhaçka: Shqipëria mbështet punën e OKB-së në Misionin e Asistencës në Afganistan

Pas situatës së krijuar në Afganistan, ku pushtetin tashmë e kanë marrë talebanët, Shqipëria mbështet punën e OKB-së në Misionin e Asistencës në këtë...

Vuçiç katër kushte të reja për t’u kthyer në dialog, Kurti ka një kërkesë për ta hequr masën e targave

Mediat në Serbi shkruajnë sot se Beogradi zyrtar ka 4 kërkesa që duhet të plotësohen në mënyrë që të vazhdojë dialogu në Bruksel. Sipas gazetës...

Lajme të tjera

Web TV