Ambicie brenda PD? I biri i Sokol Olldashit: Dua të përfaqësoj demokratët në Parlament!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Djali i Sokol Oldashit, Glauku thotë se do të vazhdojë që të mbështesë Partinë Demokratike dhe shpreson që të vazhdojë të japë kontributet e tij brenda kësaj partie për aq sa të jetë e mundur.

Megjithëse për ZonaZero në Top News tha se politikën dhe aktivizimin politik nuk e sheh si profesion në vetvete, Glauk Olldashi nuk e fsheh ambicien që ka.

“Ambicie ka gjithkush në çdo profesion dhe çdo fushë. Nuk kam ndonjë ambicie të madhe, por do të doja të vazhdoja që të përfaqësoja demokratët dhe të ndihmoja demokratët. pse jo edhe një ditë në Parlament”, tha ai.

Glauk Olldashi është pjesë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Ai thotë se në zgjedhjet e 25 prillit në zonën ku bëri fushatë së bashku me ekipin e vet, arriti një rezultat 51 për qind më të lartë se rezultati i 2013-ës.


Të fundit

Shifra të frikshme nga Covid-19/ Mbi 800 raste të reja dhe 10 viktima në 24 orët e fundit

Vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët...

Ambicie brenda PD? I biri i Sokol Olldashit: Dua të përfaqësoj demokratët në Parlament!

Djali i Sokol Oldashit, Glauku thotë se do të vazhdojë që të mbështesë Partinë Demokratike dhe shpreson që të vazhdojë të japë kontributet e...

Beyonce feston 40-vjetorin e lindjes, ja çfarë i shkruan vetes

Beyonce është ndër emrat më të njohur të muzikës botërore. Ajo ka qenë anëtare e grupit muzikor Destiny’s Child dhe është bashkëshortja e reperit...

Çmendet Hamilton, përplas mekanikun gjatë provave në pistën ruse (Video)

Një incident ka ndodhur sot pasdite gjatë sesionit të dytë të provave të lira që po zhvillohen në pistën ruse të Sochi. Në momentin që...

E pabesueshme! Florian Marku mbipeshë në prag të finales së madhe, duhet të humbasë 1.8 kg për 2 orë

Florian Marku do të përballet me Maxim Prodan për titullin ndërkombëtar në peshat e mesme. Tanimë dy boksierët kanë dalë në matje zyrtare, por shqiptari...

Lajme të tjera

Web TV