36-vjeçari shqiptar vritet nga bashkëkombësi në Londër (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shqiptar i quajtur Ergys Koci është ekzekutuar mbrëmjen e 21 shtatorit në Veri të Londrës. Lajmi është publikuar së fundmi në mediat britanike ndërsa raportojnë se në lidhje me këtë krim është arrestuar një tjerët shqiptar. Bëhet fjalë për Briken Quni, 42-vjeç, pa një adresë fikse në Londër.

Briken Quni u paraqit në Gjykatën e Magjistraturës në Willesden të shtunën, 25 shtator, ku u caktua të paraqitej më 28 shtator para gjykatës së lartë, Old Bailey.

Policia u thirr rreth orës 22:00 të së martës, 21 shtator, pasi trupi i një burri u gjet në një pronë banimi në West Green Road, N15. Ata zbuluan se trupi i pajetë i përkiste shqiptarit 36-vjeçar Ergys Koci i cili jetonte në Haringey.

Sipas mediave angleze shqiptari është goditur disa herë me thikë dhe gjithashtu goditur me sende të forta në kokë duke i shkaktuar fraktura vdekjeprurëse.


Të fundit

Demian Smith takon koordinatorët e Këndeve Amerikane në Shqipëri: Po sjellin kulturën e SHBA-së

Demian Smith është takuar me koordinatorët dhe partnerët vendas të Këndeve Amerikane në Shqipëri. Lajmin e ka bërë të...

Mbërrijnë edhe 259 afganë të tjerë në vendin tonë, Xhaçka: Tani kanë një strehë të sigurt

Në vendin tonë kanë mbërritur sot edhe 259 afganë të tjerë. Ata kanë ardhur nga Mazari Al Sharif. Ndërsa gjithsej në vendin tonë kanë...

Rama flet për Berishën ‘non grata’: S’ka më asnjë monument të parrëzueshëm të së shkuarës së korrupsionit

Kryeministri shqiptar Edi Rama deklaron se në mandatin e tretë të qeverisë së tij ka shumë gjëra që mund të bëhen ndryshe. Në një...

“Budalla”, Kurti i përgjigjet Vulin: Ke qenë zëdhënës i partisë së gruas së Millosheviçit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur ministrit të brendshëm të Serbisë, Aleksandër Vulin, i cili tha se ‘për ta ndezur luftën duhet...

Balla mer pjesë në Festën e Mjaltit në Librazhd: Nxjerr në pah një prej produkteve më tipike të zonës

Librazhdi është prodhuesi më i madh, por edhe më cilësor i mjaltit në vend. Janë rreth 6 mijë koshere në të gjithë territorin ku qindra...

Lajme të tjera

Web TV