Vrasja e Saimir Hoxhës/ Policia “blindon” Lezhën, kontrolle masive në gjithë qytetin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Lezhës ka shtuar kontrollet në qytet, që pas vrasjes së nënkomisarit, Saimir Hoxha, nga 21 vjeçari, Aldi Rama.

Mësohet se dhjetëra efektivë kanë dalë në rrugë, duke rritur ndjeshëm sigurinë në qytetet. Policia e rendit dhe ajo rrugore është kanë shtuar kontrollet në qytet, duke ndaluar automjetet në të cilat mund të lëvizin persona të dyshimtë.

Uniformat blu janë vendosur në pika të ndryshme të qytetit, ndërsa kontrollet e befasishme realizohen kryesisht gjatë orëve të mbrëmjes.

Oficeri i krimeve, Saimir Hoxha, me origjinë nga Puka, mbeti i vrarë në krye të detyrës pasi ishte kthyer pas asgjësimit të një parcele me kanabis.

Pas disa orë kërkimesh, autori Aldi Rama qëlloi veten dhe ndërroi jetë në spital./


Të fundit

Vrasja e Saimir Hoxhës/ Policia “blindon” Lezhën, kontrolle masive në gjithë qytetin

Policia e Lezhës ka shtuar kontrollet në qytet, që pas vrasjes së nënkomisarit, Saimir Hoxha, nga 21 vjeçari, Aldi...

Vetëm 8-vjeçe, kjo është astronomja më e re që i bashkohet programit të NASA-s

Një vajzë tetëvjeçare i është bashkuar një programi të lidhur me NASA-n për kërkimin e asteroideve, dhe ka parë tashmë 18 shkëmbinj hapësinorë, sipas...

Tronditet Franca! Ish-oficeri i policisë zbulohet se është vrasës serial dhe përdhunues fëmijësh

Pas një hetimi 35-vjeçar, një ish-oficer policie në Francë është zbuluar se qëndron pas një sërë vrasjesh dhe përdhunimesh. Mediat e huaja shkruajnë se burri...

Emocione, spektakël, gola, por jo fitues! Derbi i parë i kryeqytetit mbyllet në barazim

Derbi i parë i kryeqytetit për këtë sezon nuk ka fitues. Dinamo dhe Partizani janë ndarë në barazim 1-1, duke ndarë nga një pikë....

Pas 100 vitesh, mbahet dasma e parë mbretërore në Rusi, i pranishëm edhe Princ Leka (FOTO)

Një pasardhës i dinastisë mbretërore Romanov, e cila ka sunduar Rusinë deri në revolucionin bolshevik, është martuar sot në një ceremoni ekstravagante në ish-kryeqyetin...

Lajme të tjera

Web TV