“Modelja më e kolme në botë” tregon sekretin e vetëbesimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Hunter McGrady është quajtur “modelja më e kolme e Sports Illustrated” dhe kjo nuk është një hiperbolizim pasi ajo ka bërë histori që në momentin që u bë modelja e parë me madhësinë 16 që u shfaq në “SI Swimsuit Issue”.

Në një intervistë me “Story + Rain”, ajo tregoi se cfarë i jep asaj vetëbesim për të punuar si modele.

“Unë mendoj që gjëja më e fuqishme, mbi cdo gjë fizike”, tha McGrady, “është të përmirësosh shëndetin tënd mendor. Për mua, mendoj që jam e duhura për të performuar. Sepse ti duhet të jesh.”.

McGrady shumë shpejt nënshkroi kontratë me Agjencinë e Modelingut “Wilhelmina” dhe në atë kohë ajo ishte e madhësisë 14.

Ajo tha se punësimi ishte një konfirmim se ajo ishte në gjendje të përmbushte ëndrrën e saj ndërsa ende do të vazhdonte të dashuronte trupin e saj.

Duke u rritur, shtëpia e McGrady nuk ishte burim pasigurie për madhësinë e saj. Ajo tha se nëna e saj kurrë nuk e trajtoi trupin e saj si një lloj “diskutimi”.

“Ajo gjithmonë e pëlqente atë,” tha modelja për qëndrimin e nënës së saj në lidhje me pamjen e saj, “.

“Ajo është nga Islanda. Ne jemi shumë të kënaqur me atë që jemi në trupat tanë. Ajo thoshte gjithmonë, dhe akoma thotë, ‘Të flasësh për trupin dhe peshën tënde është kaq e mërzitshme. Është gjëja më pak interesante për të folur. Është gjëja më pak interesante dhe për ju. ‘ Ky është mendimi me të cilin jam rritur. Fatmirësisht. ”

Fatmirësisht. Besimi i McGrady është i dukshëm në çdo fotografi që poston në Instagramin e saj./MCN.tv

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hunter McGrady (@huntermcgrady)


Të fundit

“Modelja më e kolme në botë” tregon sekretin e vetëbesimit

Hunter McGrady është quajtur “modelja më e kolme e Sports Illustrated” dhe kjo nuk është një hiperbolizim pasi ajo...

Aksion i madh nga Prokuroria dhe Policia në Tiranë, disa të arrestuar në fushën e farmaceutikës

Prokuroria e Tiranës dhe Policia e Shtetit janë duke zhvilluar një aksion të madh që ka të bëjë me veprat penale në fushën farmaceutike. Burime...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përmbyset kamioni

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e Maminasit, në Durrës. Mësohet se një kamion është përmbysur në autostradën Tiranë-Durrës. Në vendngjarje kanë...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18...

Bes Kallaku publikon foton e gjyshes në Londër: Me ftesë personale nga mbretëresha e Anglisë

Gjyshja e Bes Kallakut ka marrë vëmendje të madhe për mënyrën se si aktori e ka bërë të njohur pothuajse në të gjitha daljet...

Lajme të tjera

Web TV