Rrebeshe shiu, rënie temperaturash dhe borë! Ja çfarë na pret 5 ditët e ardhshme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Java që sapo ka nisur do të jetë befasuese në aspektin meteorologjik. Në Mesdhe shihet tendenca e ardhjes së rrymave më të ftohta nga veriu i Europës.

Moti në vend përgjithësisht parashikohet me reshje shiu të cilat do të jenë të herëpashershme.

Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak, reshjet në intervale të caktuara kohore gjatë së henës e të enjtes do të marrin karakter rrebeshesh.

Po kështu, gjatë së enjtes parashikohen reshje debore në veri e verilindje të vendit që përkojnë më dëborën e parë të këtij sezoni. Ndikuar nga temperaturat në rënie dëbora do të prekë perveç majave të maleve dhe lartësi deri në 900m në këto zona.

Tipar tjetër i rëndësishëm gjatë javës do të jetë dhe era e vrullshme me drejtim juglindje –verilindje. Në brigjet detare, ajo do të jetë e fortë kryesisht ditën e enjte duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit deri 5 ballë.

Temperaturat do të pësojnë rënien kryesisht në mëngjes e në mbrëmje.


Të fundit

Rrebeshe shiu, rënie temperaturash dhe borë! Ja çfarë na pret 5 ditët e ardhshme

Java që sapo ka nisur do të jetë befasuese në aspektin meteorologjik. Në Mesdhe shihet tendenca e ardhjes së...

SPAK e arrestoi, gjykata vendos për fatin e ish-drejtorit të RTSH-së

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi dhe tre vartësit e tij, janë lënë ditën e sotme në arrest me burg nga Gjykata e Posaçme. Ervin...

Kapen 500 kg kokainë në Dubai/ Do shitej me vlerën stratosferike prej 136 milionë dollarësh

Policia e Dubait konfiskoi 500 kilogramë kokainë të pastër me vlerë prej 136 milionë dollarësh në një bastisje për substanca narkotike. Autoritetet arrestuan një person...

Kriza energjetike/ Veliaj: Me aq sa e njoh unë Edin, më mirë një e vërtetë e shëmtuar që të përgatitemi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vlerësuar deklaratat paralajmëruese që bëri kryeministri Edi Rama në lidhje me krizën energjetike që sipas tij...

“Air Albania” pret ndeshjen me Poloninë: Ja plani i policisë për të ruajtur sigurinë

Policia e Tiranës, masa të shtuara për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes ndërkombëtare të futbollit midis Shqipërisë dhe Polonisë, e...

Lajme të tjera

Web TV