Ndeshja me Poloninë, trajneri Reja zgjedh 11 ‘luftëtarët’ për betejën madhe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria do të përballet sonte me Poloninë, një finale për të tentuar të shkojë në “Play-off” të kualifikueseve për Botërorin 2022.

Kuqezinjtë do të kenë mbështetjen e 22 mijë tifozëve në “Air Albania” dhe të gjithë po e presin orën 20:45 për të parë një nga ndeshjet më të rëndësishme të kombëtares ndër vite.

Trajneri Reja është dashur të përballet me probleme të ndryshme gjatë kësaj periudhe dhe sonte për shkak të dëmtimeve nuk mund të llogarisë pjesë të ekipit Abrashin, Balajn dhe Gjimshitin, kurse Çekiçi është i pezulluar me karton të verdhë.

Për të mos mjaftuar këto, Hoxhallari e Cikalleshi janë prekur me COVID-19. Italiani gjithsesi nuk është ankuar dhe ka planifikuar edhe formacionin që do të zbresë në fushë mbrëmjen e sotme.

Frederic Veseli pritet të plotësojë repartin e prapavijës, ndërsa Bajrami do të marrë vendin e lënë bosh nga Çekiçi në mesfushë. Në sulm parashikohet ndryshim rrënjësor, me Manajn dhe Brojën që janë favoritë dhe Uzunin që do të presë shansin e tij nga stoli.

SHQIPËRIA (3-5-2): Berisha – Ismajli, Kumbulla, Veseli – Hysaj, Bare, Gjasula, Bajrami, Trashi – Manaj, Broja


Të fundit

Drejtonte makinën pa patentë,18-vjeçari përplas këmbësoren në Tiranë

Një 54-vjeçare ka mbetur e plagosur mesditën e sotme në Tiranë, si pasojë e një aksidenti. Bëhet me dije...

Ushtroi dhunë fizike ndaj burrit, arrestohet 60-vjeçarja në Kuçovë

Një 60-vjeçare ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Kuçovë, pasi akuzohet se ka dhunuar fizikisht bashkëshortin. Sipas Policisë, gruaja me inicialet...

Vranë 14 kangurë/ Arrestohen 2 adoleshentët, akuzohen për mizori ndaj kafshëve

Dy 17-vjeçarë janë arrestuar nga policia australiane pasi akuzohen se kanë vrarë me makinë 14 kangurë. Ngjarja ndodhi në një qytet bregdetar në jug...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar sot në Kretë të Greqisë. Mësohet se lëkundjet e tërmetit kanë qenë me magnitudën 6.2 të shkallës rihter. Lëkundjet janë...

Vdekja e Konstadinos Kacifas/ Prokuroria kërkoi pushimin e hetimeve, Dendias urdhër ambasadës greke: Ndiqni hap pas hapi procesin

Gjykata e Gjirokastrës përmes një vendimi dje nuk ka pranuar kërkesën e prokurorisë për pushimin e hetimeve për vdekjen e Kostandin Katsifas në fshatin...

Lajme të tjera

Web TV