Sherri tek “Çajupi”, arrestohet një person dhe pezullohen dy mësueset (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sherri i djeshëm mes dy mësuesve të shkollës Çajupi në Tiranë ka nisur për një vend tavoline në një lokal. Dy mësueset Elida Qenami, 46 vjeç, mësuese Letërsie dhe Domenika Toptani, 53 vjeçe, mësuese historie, ka rezultuar se në një lokal në afërsi të një shkolle në rrugën “Kongresi i Manastirit”, fillimisht janë konfliktuar verbalisht për tavolinë në lokal, që më pas ka përfshirë edhe familjarët e tyre.

Për ngjarjes është arrestuar Edmond Faja, 39 vjeç, pasi ka qëlluar në ajër me një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Ndërsa në hetim në gjendje të lirë janë familjarët Elton Kasaj, Enrik Qenami, Enea Kovaçi, Ndriçim Qefalija, Laert Duro, Alvaro Toptani.

Ministria e Arsimit ka pezulluar nga detyra dy mësueset e përfshira në konfliktin e ditës së djeshme pranë shkollës “Andon Zako Cajupi”.


Të fundit

Kokaina në portin e Durrësit, shoqërohet administratori i ri i kompanisë

Është shoqëruar në polici administratori i ri i kompanisë, “Alba Exotic Fruit”, Ermal Arapi, pasi në portin e Durrësit...

Topi i Artë 2021, L’Equipe zgjedh tre favoritët

Karim Benzema, Lionel Messi, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo dhe Jorginho. Janë pesë nga 30 kandidatët për Topin e Artë 2021 të përfshirë nga L’Equipe në...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave: Rritja ekonomike mbi parashikimin fillestar, mbështetet nga konsumi privat dhe investimet

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, parashikon që rritja ekonomike për vitin 2021 parashikohet që të jetë rreth 7.6 %. Në konferencën e përbashkët me Shefen...

Sërish drogë në konteinerët e kompanisë Alba Exotic Fruit! Sekuestrohen 10 kilogramë kokainë

"Port, Durrës/ Vijon operacioni policor i koduar “Rada”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike. Sekuestrohet një tjetër sasi kokaine...

Guvernatori Sejko: Në varësi të çfarë ndodh me çmimin e energjisë marrim masat me normën e interesit

Në konferencën e mbajtur me drejtuesit e misionit të FMN në vendin tonë, Guvernatori Gent Sejko deklaroi sot se rritja e çmimeve të ushqimeve...

Lajme të tjera

Web TV