Ndryshime në qeveri/ Rama firmos ndryshimet në radhët e zv.ministrave (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave janë emëruar zv.ministrat e disa prej dikastereve të vendit.

Enio Civici, është emëruar zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural. Vilma Bello, është emëruar zëvendësministre e Turizmit dhe Mjedisit.

Gjithashtu është liruar nga detyra zëvendësja aktuale e Ministrisë së Shëndetësisë, Bardhylka Kospiri, ndërsa vendin e saj e ka zënë Denada Seferi.

Vendimet


Të fundit

Ndryshime në qeveri/ Rama firmos ndryshimet në radhët e zv.ministrave (Emrat)

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave janë emëruar zv.ministrat e disa prej dikastereve të vendit. Enio Civici, është...

Asambleja e Dhomës Amerikane, Yuri Kim: SHBA në Shqipëri ka 3 prioritete, demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin!

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, tha nga asambleja e Dhomës Amerikane se SHBA ka 3 prioritete, demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin! Kim tha se...

Greqi/ Shqiptari shpëton foshnjen dhe 4 fëmijë, mund të rrezikonin jetën

Një ngjarje e pazakontë ka befasuar opinionin publik në Greqi, ku një shqiptar është kthyer padashur në heroin e momentit. Ai telefonoi menjëherë policinë pasi...

Rama i beson një tjetër gruaje një post të rëndësishëm, emëron drejtoreshën e re në Agjencinë e Turizmit

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që gratë të dominojnë në qeverinë e tij, por edhe në institucione të tjera. Së fundmi, ai ka firmosur emërimin...

Dhoma Amerikane, ministrja e Financave: Do të fokusohemi tek përmirësimi i klimës së biznesit në vend

Dhoma Amerikane, ministrja e Financave: Do të fokusohemi tek përmirësimi i klimës së biznesit në vend. Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj tha se vendi ynë...

Lajme të tjera

Web TV