Akuza e rëndë e gazetares së kronikës: Në Akademinë e Policisë, studentë përdorues droge

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetarja e njohur e kronikës së zezë Anila Hoxha bën një deklaratë të bujshme për oficerët e policisë që janë kapur me drogë ose janë zbuluar si pjesë e trafikut të drogës. E ftuar në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, Hoxha tha se kjo duhet parë që në momenin kur ata bëhen pojesë e Akademisë së Rnedit. “Ka të dhëna që në Akadmei ka oprdorues droge”, tha gazetarja Hoxha duke e lidhur këtë edhe me jo pak raste që oficerë policie janë kapaur si pjesë e trafikut. Deklarata u bë gjatë diskutimit në ditën e 100-të që kryeministri Edi Rama dha si ultimatum për policinë për kontrollin e territorit, zbatimin e ligjit dhe arrestimin e personave të inkriminuar.

Si është raporti i oficerëve të ndershëm të policisë me ata që janë të pandershëm, apo edhe pjesë e trafiqeve?

Akademia e Policisë është një filtër shumë i rëndësishëm. Për të hyrë në Akademinë e policisë ka patur filtra shumë të rëndësishëm.

Po si ka mundësi atëherë që dalin oficerë që janë lidhur me trafiqe?

Teorikisht filtrat ekzistojnë. Praktikisht hajde ti diskutojmë. Pse? Ka të dhëna jo zyrtare që në Akademinë e Policisë, janë trupë e policisë, mund të jenë edhe përdorues droge. Ka të dhëna.

Si? Përdorues droge në akademi?

Mos u çudisni fare. A ka oficerë policie të kapur me drogë? Në Sarandë u kap një oficer policie duke shpërndarë drogë. Në Tiranë u kap një oficer i patrullave “Shqiponja” me një shpërndarës droge. U kap një oficer i forcave RENEA i sapo hyrë, me drogë. U kap sërish një oficer tjetër duke shpërndarë drogë. Shpërndarës droge. Dhe është një e dhënë shumë domethënëse.

Dhe studentë të akademisë përdorues droge? Si arrijnë deri atje Anila?

Lexo edhe :  “Dardanët” mposhten në transfertë, Suedia shumë e fortë për Kosovën

Ai mund të kalojë teste psikologjike, por duhet të kalojë edhe testin e drogës.


Të fundit

Pjekuria emocionale në marrëdhënie

Ndoshta nuk është për t’u habitur që shumica e njerëzve bëjnë terapi për të punuar me marrëdhëniet e tyre....

Studimi/ 10 fjalë, të mjaftueshme për ta zbuluar sa krijues jeni

Quhet Divergent Association Task (Dat) (Detyra e Shoqatës Divergjente (Dat) dhe është zhvilluar nga një ekip kërkimor ndërkombëtar: sa më të "shkyçur" të jenë...

Guximi për të mbrojtur dhe dashuruar

Për të mbrojtur marrëdhënien, nuk mjafton dashuria. Ndjenja që nuk shndërrohet në veprim është e padobishme, dhe nuk ushqehet. Kemi nevojë për veprime të...

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Samiti në Beograd: Në njërën anë flitej për paqen në tjetrën shiteshin armë!

Përfaqësuesit e Vendeve të Paangazhuara u mblodhën në Beograd. U zgjuan kujtimet, u kujtua koha e Titos dhe Luftës së Ftohtë. Po shndërrrohet Vuçiqi...

Lajme të tjera

Web TV