Putin ngacmon live gazetaren: Je shumë e bukur për të më kuptuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti rus, Vladimir Putin, tha se një spikere e lajmeve amerikane ishte “shumë e bukur” për ta kuptuar atë në lidhje me një çështje me Evropën për sa i përket furnizimit me gaz.

Sipas mediave të huaja, në një panel në Moskë, për Javën e Energjisë Ruse, gazetarja e CNBC Hadley Gamble pyeti presidentin rus, në lidhje me raportet se vendi po ndalonte furnizimet me gaz në Evropë në një përpjekje për të rritur çmimet.

“Grua e bukur, po i them një gjë. Ajo më thotë menjëherë të kundërtën, sikur të mos e dëgjonte atë që thashë”, i tha ai audiencës në Moskë të mërkurën.

Gamble më pas iu përgjigj Putinit, duke i thënë se ajo e “dëgjoi” atë mirë, duke shtuar se pika e saj ishte në lidhje me arsyen pse Rusia kishte marrë kaq shumë kohë për të adresuar çështjen e furnizimit me gaz.

Me të dëgjuar Putini pastaj iu përgjigj asaj: “Dëgjoni, ju sapo thatë: ‘Ju nuk po furnizoni me gaz Evropën përmes tubacioneve’. Ne po rrisim furnizimet në Evropë. Gazprom me 10 për qind. Rusia ka rritur furnizimet me 15%. Ne jemi duke i rritur, jo duke i pakësuar.

“Me të vërtet thashë diçka aq të vështirë për ta kuptuar”, tha Putin derisa iu drejtua asaj, një koment seksist që nënkuptonte se gazetarja në fjalë ‘ishte shumë e bukur për ta kuptuar’. 


Të fundit

Putin ngacmon live gazetaren: Je shumë e bukur për të më kuptuar

Presidenti rus, Vladimir Putin, tha se një spikere e lajmeve amerikane ishte “shumë e bukur” për ta kuptuar atë...

Agron Gjekmarkaj: Nëse Berisha triumfon, unë do të largohem nga partia

I ftuar në një emision humori mbrëmjen e sotme, deputeti i PD Agron Gjekmarkaj, i futur në listat e kandidatëve për deputetë nga Basha...

Pamjet që nuk u transmetuan/ Mikela e Përputhen godet me shuplakë Jurgenin: Mos mu afro se të vras

Në fillim të kësaj jave, pati një përplasje të ashpër mes Mikelës dhe Jurgenit, i cili i tha se “shkon për 5 mijë lekë”....

Çifti rus që gjeti vdekjen tragjike në saunan e hotelit në Kavajë kishin caktuar ditën e dasmës

Çifti i turistëve që gjetën vdekjen tragjike tek Gloria Palace në Qerret, kishin caktuar ditën e dasmës. 31-vjeçarja Ekaterina Burenkova dhe 37-vjeçari Nikita Belousov, pasi...

Tragjedia e katërfishtë në Kavajë/ Mediat ruse publikojnë fotot e dy prej viktimave, nënë e bijë (Foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në hotel "Gloria Palace" në Qerret të Kavajës, ku katër turistë rusë u gjetën të vdekur...

Lajme të tjera

Web TV