Fier/ Krim i rëndë në familje, djali plagos babain me thikë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një konflikt që ka vijuar me përdorimin e thikës është regjistruar këtë të shtunë në një familje në Fier, ku djali ka qëlluar babanë e tij.

Policia bën me dije se autori i dyshuar “është shtetasi me inicialet S.V., 47 vjeç, i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor dhe kishte goditur me thikë në banesë babain e tij, shtetasin D.V, 80 vjeç”.

Autori është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier, ndërsa babai i tij shtetasi D.V., ndodhet në spitalin rajonal të Fierit jashtë rrezikut për jetën.

Fier/Informacion paraprak

Plagosi me mjet prerës (thikë) babain e tij, Policia kap dhe shoqëron autorin.

Pas marrjes së njoftimit se në Levan kishte ndodhur një konflikt në familje dhe për pasojë djali kishte plagosur babin e tij me thikë, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje .

Falë veprimeve të shpejta e profesionale është bërë i mundur neutralizimi i autorit të dyshuar, shtetasit S.V., 47 vjeç, i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor dhe kishte goditur me thikë në banesë babain e tij, shtetasin D.V, 80 vjeç.

Shtetasi S.V., është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier për veprime të mëtejshme, ndërsa babai i tij shtetasi D.V., ndodhet në spitalin rajonal të Fierit jashtë rrezikut për jetën.


Të fundit

Fier/ Krim i rëndë në familje, djali plagos babain me thikë

Një konflikt që ka vijuar me përdorimin e thikës është regjistruar këtë të shtunë në një familje në Fier,...

Rama vizitë zyrtare në Egjipt/ Pritet nga homologu Madbouly, publikon pamjet e ceremonisë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot për një vizitë zyrtare në Egjipt. Rama publikon pamjet e mbërritjes në Egjipt dhe ceremonisë së pritjes në aeroportin...

Një pemë në Parkun “Europa” në përkujtim të Rozmari Jorganxhi, Veliaj: Tirana di t’i nderoje figurat e saj

Një pemë në qender të Tiranës per mexosopranon e njohur shqiptare, Rozmari Jorganxhi, e cila u nda nga jeta një vit më parë, në...

“E kemi zgjatur pak si shumë, por…”/ Graniti sqaron Fifin, këngëtarja bën gati valixhet për të dalë nga shtëpia (Video)

Që në javën e parë brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, Fifi shprehu hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Afrimitetin e dyshes e...

Gjyqi i Valbuena, Benzema mund të dënohet me 10 muaj burg dhe 75 mijë euro gjobë pas 24 nëntorit

Karim Benzema mund të përballet me 10 muaj burg dhe një gjobë prej 75.000 euro, nëse prokuroria do të vendosë mbi çështjen e kasetave...

Lajme të tjera

Web TV