Horoskopi ditor, 24 tetor 2021

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Dashi

Në dashuri, lidhje të bukura mund të lindin me njerëz të shenjës së Binjakëve dhe Ujorit. Nga ana tjetër, në punë keni projekte të mëdha, por jo gjithmonë duhet t’i bëni sipas mënyrës tuaj, dëgjoni dhe mendimin e të tjerëve.

Demi

Në dashuri ekzistojnë disa probleme të brendshme, por ato do të zgjidhen së shpejti. Në punë, kushtojini vëmendje investimeve, por mos bëni hapin më të gjatë, shtroni këmbët sa keni jorganin.

Binjakët

Në dashuri, deri nga mesi i nëntorit do të jeni në qendër të disa sikleteve të pazgjidhura. Në punë, edhe nëse ia dilni gjithmonë, kushtojini vëmendje praktikave ligjore.

Gaforrja

Emocione të bukura në pamje të parë: Venusi dhe Hëna janë të favorshme. Në aspektin e punës, përpiquni të çoni gjërat përpara sepse të enjten dhe të premten do të ketë një rënie.

Luani

Në dashuri, dita e diel duket se do të jetë mjaft e qetë, nuk pritet të ketë trazira të mëdha. Në punë, nga ana tjetër, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të mos rrezikoni vetëm e vetëm sepse ndjeni dëshirën për t’u përfshirë.

Virgjëresha

Në dashuri është koha e duhur për të vendosur se çfarë të bëni dhe nëse është e përshtatshme të braktisni disa ndjenja. Në punë, nga ana tjetër, është i mundur pak stres që ju është shkaktuar nga çështje ligjore.

Peshorja

Edhe nëse historitë e lindura në shtator kanë potencial në këtë periudhë fund tetori, ju jeni mjaft të hutuar. Në punë, megjithatë, kërkesat tuaja tani mund të pranohen.

Akrepi

Nëse keni diçka për t’i thënë partnerit/es, bëjeni, mos shtyni asnjë sqarim për pas të dielës 24. Në punë, nga ana tjetër, përpiquni të mbyllni një mosmarrëveshje të hapur prej disa kohësh.

Lexo edhe :  Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Shigjetari

Mos e nxisni stresin në dashuri duke vënë në dyshim marrëdhënien tuaj me partnerin. Në punë, marrëveshjet e reja mund t’ju ndihmojnë të zhvilloni projekte premtuese.

Bricjapi

Për çiftet është një moment pozitiv, po vijnë biseda të çmuara. Në punë, megjithatë, ju po kërkoni alternativa të vlefshme për rolin tuaj aktual.

Ujori

Për ndjenjat do të doja t’i kushtoja vëmendje kësaj të diele dhe ju sugjeroj të përkushtoheni. Në punë, mund ta gjeni veten duke zgjidhur mosmarrëveshjet me një shef, por kujdes, përpiquni të mos e humbni durimin.

Peshqit

Në dashuri, mos ushqeni polemika të panevojshme. Në punë, ka pak lodhje, përpiquni të kushtoni pak kohë dhe për veten tuaj.


Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV