Befasi në Torino, Juventus pëson një humbje historike nga Sassuolo!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rezultat befasues në javën e 10-të të Serisë A.

Juventus është mundur 2-1 në shtëpi kundër Sassuolo-s, që ka marrë fitoren e parë në historinë e klubit në një ndeshje të kampionatit italian të luajtur në Torino.

Dy gola në fundin e dy pjesëve të lojës kanë ndëshkuar skuadrën e Allegri-t, që tani ka shkuar 13 pikë larg kreut të renditjes.

Frattesi (44′) dhe Lopez (94′) kanë shënuar për miqtë. McKennie (76′) ka barazuar përkohësisht për vendasit.


Të fundit

Befasi në Torino, Juventus pëson një humbje historike nga Sassuolo!

Rezultat befasues në javën e 10-të të Serisë A. Juventus është mundur 2-1 në shtëpi kundër Sassuolo-s, që ka marrë...

Kërcënohet Albin Kurti, forca të shumta sigurie pranë shtëpisë së tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar dhe si masë e kujdesit forca të sigurisë janë shtuar pranë shtëpisë së tij. Kështu ka konfirmuar për...

Helmimi masiv i qytetarëve nga uji në Krujë, Rama: Qeveria bëri investimin, ujësjellësi ka përgjegjësinë të sigurojë cilësinë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas situatës së krijuar në Krujë, ku qindra qytetarë u helmuan nga uji i pijshëm....

Rama flet për herë të parë për Vettingun e politikanëve: Gati të ulemi në tryezë me opozitën

Kryeministri Edi Rama foli për herë të parë për propozimin e kryedemokratit Lulzim Basha për vettingun e politikanëve. Pas mbledhjes me krerët e degëve të...

Unaza e Madhe, hapet një tjetër segment për qarkullimin (Video)

Duke nisur nga mesnata e kësaj të mërkure do të hapet për qarkullimin e automjeteve një tjetër segment i Unazës së Madhe të Tiranës. Bëhet...

Lajme të tjera

Web TV