Kanosi dhe dhunoi punonjësin e policisë, arrestohet 44-vjeçari në Divjakë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka dhunuar dhe ka kërcënuar me jetë një punonjës policie.

Burime nga policia e Lushnjës ka bërë me dije se pas hekurave ra shtetasi me inicialet E.Gj., banues në Divjakë. Ndërkohë, në pranga ka rënë dhe një 38-vjeçar, i cili akuzohet se ka thyer masën e sigurisë “arrest me burg”.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga “Shqiponjat”, në automjetin me të cilin 38-vjeçari me iniciale S.S., udhëtonte, u gjet edhe një sasi kanabisi.

Gjykata e Shkallës së Parë Fier kishte caktuar ndaj tij masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV