“S’e ka takuar asnjë familjar”/ Të burgosurit e Vlorës injorojnë Klodian Çalamanin: Asnjëri s’i jep rroba!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjatë ditës së sotme, familjarët e Mateo Vasiut, 8-vjeçarit i cili u vra në mënyrë mizore nga fqinji i tij Klodian Çalamani protestuan për disa minuta para burgut të Vlorës, aty ku 38-vjeçari vuan dënimin.

Sipas “BW” gjendja e Çalamanit në burgun e Vlorës paraqitet e qetë dhe se vijon të qendrojë në izolim në ambientet e këtij burgu. Ndërkohë mësohet se Çalamani nuk është vizituar në burg nga asnjë i afërm i tij, dhe asnjë prej të burgosurve nuk i ka ofruar veshje. Ai vijon të mbajë veshur rrobat që kishte ditën që u arrestua.

Vlen të thuhet se Klodian Çalamani ende nuk ka një përfaqësues ligjor pasi avokati që i ishte përcaktuar dha dorëheqjen nga kjo mbrojtje.


Të fundit

“S’e ka takuar asnjë familjar”/ Të burgosurit e Vlorës injorojnë Klodian Çalamanin: Asnjëri s’i jep rroba!

Gjatë ditës së sotme, familjarët e Mateo Vasiut, 8-vjeçarit i cili u vra në mënyrë mizore nga fqinji i...

Meta takim me drejtuesit e Kursit të Lartë të Sigurisë dhe Mbrojtjes: Ja çfarë duhet të përmbushë Shqipëria

Presidenti Ilir Meta ka pritur në taki drejtues dhe pjesëmarrës të Kursit të Lartë të Sigurisë dhe Mbrojtjes nga Shqipëria dhe vende të tjera...

Tronditëse/ Dyshohet se po bënte video në Tik-Tok, vetëvaret 13-vjeçari në Lushnje

Ditën e djeshme në 13-vjeçar humbi jetën pasi ishte vetëvarur me spango në qafë në dhomën e tij në Golem të Lushnjes. Ai u...

Rama sqaron si do të organizohet “Akademia e Barinjve”: Ata që janë më budallenj se ne e kanë…

Nisma e ministrisë së Bujqësisë, për krijimin e një “Akademie për barinjtë”, ka shkaktuar reagime të forta në rrjet. Gjatë prezantimit të buxhetit 2022 për...

Solskjaer ‘mbush kupën’/ United vendos ta shkarkojë, ja kush pritet të jetë zëvendësuesi

Laurent Blanc mund të marrë vendin e Ole Gunnar Solskjaer te Manchester United. Sipas Sky Sports, në fakt, norvegjezi pritet të shkarkohet në orët e...

Lajme të tjera

Web TV