LAJMI I FUNDIT/ Ndahet nga jeta artistja e dashur Hueyda El Saied

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është ndarë parakohe nga jeta artisja e njohur shqiptare Hueyda El Saied.

Burime bëjnë me dije se artistja shqiptare, e cila prej disa kohësh ishte larguar jashtë vendit, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Hueyda ka qenë një personazh shumë i dashur dhe karizmatik për të gjithë shqiptarët, dhe duket e pabesueshme lajmi që është shuar në moshën 46-vjeçare.

Prej disa vitesh Hyeda jetonte në Luksenburg së bashku me Gabrielin dhe partnerin e saj, me të cilin pak kohë më parë kishte lidhur edhe martesë.

Hueyda dhe Thierry zbuluan se ishin martuar në dhjetorin që lamë pas, në një ceremoni private, ndërkohë që artistja do ti dedikonte atij dhe një postim prekës.

“Gëzuar ditëlindjen gjithçka e imja, bashkëshorti im, shpirti im binjak, shoku im më i mirë! Kemi 9 vite që e njohim njëri-tjetrin, 4 vite të dashuruar dhe 9 muaj të martuar, por për mua, 1 jetë nuk mjafton që të të dua çdo minutë.

Gabriel dhe unë jemi me fat që kemi pranë një burrë të zgjuar, shakaxhi, protektiv, me vetbesim, puntor, të pakrahasueshëm, të sinqertë, të kujdesshëm dhe të kultivuar. Je babai dhe burri më i mirë. Ne e dimë që mund të mbështetemi tek dashuria dhe afeksioni yt. Festofsh ditëlindjen më të bukur”, shkruan ajo në muajin Gusht.

Muajt e fundit gjendja shëndetësore e artistes është përkeqësuar, dhe burimet bëjnë me dije se ajo ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Hueyda El Saied ishte nga ato pak vajza që kishin provuar të bënin gjithçka sa i takon televizionit. Ajo dinte të këndonte, ishte balerinë, moderatore, spikere lajmesh dhe piktore.

Lexo edhe :  Tentoi të vriste me armë 23-vjeçarin mbrëmë në Kamëz, arrestohet i riu (Emri)

Kujtojmë se disa nga programet që ka prezantuar janë: ‘Një këngë për ty’, ‘7 nga shënimet e mia dhe Kioska’ dhe  ‘Në restorant’. Hueyda ka marrë pjesë edhe në festivalet e muzikës shqiptare, ndër ta ‘Top Fest’ dhe ‘Kënga Magjike’.


Të fundit

Familjarët e Mateos kontroll në banesën e Klodian Çalamanit: Nuk ka vepruar i vetëm

Familjarët e Mateos së vogël, që u vra nga fqinji i tij kërkojnë drejtësi. Pas dyshimeve të forta që u...

Ndodhej në autobusin që pësoi aksidentin, shuhet familja shqiptare

Tragjike është ajo që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari, ku një autobus me turistë nga Maqedonia e...

28 nëntor 1443/ Skënderbeu, i pari që ngriti flamurin kuq e zi mbi kalanë e Krujës

Më 28 nëntor të vitit 1443, Gjergj Kastrioti Skënderbeu dhe forcat e tij çlirojnë Krujën dhe ngrenë flamurin kuq e zi. Pasi kishte braktisur osmanët...

Familjari ishte në autobusin që pësoi aksidentin tragjik në Bullgari, shqiptari: S’e dimë nëse është gjallë

Familjarët e pasagjerëve të autobusit që u përfshi në një aksident tragjik mëngjesin e sotëm në Bullgari, janë vendosur para dyerve të agjencisë së...

Ditët që siguruan Pavarësinë e Shqipërisë

Nga labirintet e arkivave, ku letra e dokumente gjithfarëlloj prehen në dosjet e trasha me numra protokolli mbi to, nuk del duarbosh asnjëherë. Nëse...

Lajme të tjera

Web TV