Ndodhej në autobusin që pësoi aksidentin, shuhet familja shqiptare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tragjike është ajo që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari, ku një autobus me turistë nga Maqedonia e Veriut, u përfshi në një aksident, ku humbën jetën 46 persona dhe mbetën të lënduar 8 të tjerë.

Mediat në Maqedoninë e Veriut, shkruajnë se në mes të viktimave është dhe një familja Ahmeti me origjinë shqiptare.

Nga kjo familje, kanë humbur jetën 4 persona, prindërit dhe 2 fëmijët binjakë, përkatësisht Avni Ahmeti, i datëlindjes 1985, Xhihan Ahmeti, i datëlindjes 1986, Alban Ahmeti, i datëlindjes 2017 dhe Luan Ahmeti i datëlindjes 2017.


Të fundit

Tirana dhe Taranto marrëveshje, Veliaj: Më shumë projekte sportive të përbashkëta

Tirana dhe qyteti italian i Tarantos nënshkruan një marrëveshje binjakëzimi për bashkëpunim në fushat e sportit dhe rinisë. Kryetari...

Moti i keq bën namin, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra tregtare, situatat më problematike

Moti i keq ka goditur sërish vendin fqinj, Italinë. Situata më problematike paraqitet në ishullin e Siçilisë, ku për shkak të shiut të dendur gjatë...

“Me bilbilin e këngës tonë popullore”, Meta pozon i buzëqeshur krah Bujar Qamilit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka publikuar një foto ku shfaqet me këngëtarin e muzikës qytetare popullore, Bujar Qamilin. Meta, teksa sot shfaqet...

Daily Mail shkrim për Ismet Shehun: U fut kontrabandë në Angli dhe gatoi për Mbretëreshën

Emigrant në Angli dhe kthehet në atdhe për të investuar dhe qëndruar me familjen, kështu fillon historia e kuzhinierit tashmë të njohur Ismet Shehu,...

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio Televizionin Publik Shqiptar’ pas bujës...

Lajme të tjera

Web TV