Lajm i fundit/ Përmbyset gomonia me emigrantë që ishte nisur drejt Anglisë, shënohen mbi 20 viktima

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbi 20 emigrante që ishin nisur për në Mbretërinë e Bashkuar janë mbytur në Kanalin pranë Calais pasi varka e tyre u permbys.


Kryeministri francez Jean Castex tha se mbytja e anijes ishte një “tragjedi”, duke shtuar se ata që vdiqën ishin viktima të “kontrabandistëve kriminelë”.

Policia thotë se më shumë se 20 persona kanë vdekur, ka raportuar agjencia e lajmeve AFP. Një operacion shpëtimi është ende duke u zhvilluar pasi një peshkatar dha alarmin, tha një zëdhënës i rojes bregdetare franceze.

Të hënën, numri i emigrantëve që kanë arritur në Mbretërinë e Bashkuar me anije këtë vit tejkaloi më shumë se trefishin e totalit të vitit 2020.

Të fundit

Mori në parlament foshnjën dhe i dha gji gjatë seancës/ Deputetja kritikohet ashpër: Nuk e dija që nuk lejohet

Një deputete në Britani është kritikuar ashpër për “paraqitjen” e saj në Parlament, pasi ajo shkoi atje me djalin...

Përkeqësohet situata e Covid-19 në Shqipëri, mbi 600 raste dhe 10 viktima

Është përkeqësuar situata e Covid-19 në vendon tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit 10 qytetarë kanë humbur...

Banorja VIP-e, Antonela flet hapur: Më porosisni një prezervativ!

Ditën e sotme banorët e Big Brother VIP duhet të bënin gati listën e produkteve që iu duhen gjatë javës. Me buxhetin që ata kanë...

Marina dhe Getoari bëhen prindër për herë të parë, vjen në jetë vajza e tyre

Çifti shumë i dashur për publikun, Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Sipas Vip Magazine, vajza ka ardhur në...

Lajm i fundit/ Përmbyset gomonia me emigrantë që ishte nisur drejt Anglisë, shënohen mbi 20 viktima

Mbi 20 emigrante që ishin nisur për në Mbretërinë e Bashkuar janë mbytur në Kanalin pranë Calais pasi varka e tyre u permbys. Kryeministri francez...

Lajme të tjera

Web TV