Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Alarmi i OBSH: Omicron po infekton në masë të vaksinuarit dhe personat që e kanë kaluar Covid

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Organizata Botërore e Shëndetësisë lëshoi alarmin se varianti Omicron i koronavirusit po përhapet më shpejt se varianti Delta dhe po shkakton infeksione në masë tek njerëzit tashmë të vaksinuar, ose që janë shëruar nga sëmundja COVID-19.

Varianti po shmang me sukses disa përgjigje imune, thotë OBSH, që do të thotë se programet përforcuese që po zbatohen në shumë vende duhet të synohen drejt njerëzve me sistem imunitar më të dobët.

“Tani ka prova të qëndrueshme që Omicron po përhapet dukshëm më shpejt se varianti Delta”, tha në një konferencë për shtyp drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom.

“Ka më shumë gjasa që njerëzit e vaksinuar, ose të rikuperuar nga COVID-19 të infektohen, ose të riinfektohen”, tha Tedros.

Komentet e OBSH i bënë jehonë gjetjes së studimit nga Imperial College London, i cili tha se javën e kaluar rreziku i riinfektimit ishte më shumë se pesë herë më i lartë dhe virusi nuk ka treguar asnjë shenjë se është më i butë se Delta.

Zyrtarët e OBSH-së thanë megjithatë se format e tjera të vaksinimit të imunitetit mund të parandalojnë infeksionin dhe simptomat e rënda të Omicron.

Ka pasur shpresë se qelizat T, shtylla e dytë e një përgjigjeje imune mund të parandalojnë sëmundje të rënda duke sulmuar qelizat e infektuara njerëzore. Eksperti i OBSH-së Abdi Mahamud shtoi: “Megjithëse ne po shohim një reduktim të antitrupave neutralizues, pothuajse të gjitha analizat paraprake tregojnë se imuniteti i ndërmjetësuar nga qelizat T mbetet i paprekur, kjo është ajo që na duhet”.

Të fundit

Udhëheqësit botërorë dënojnë atentatin ndaj ish presidentit Trump

Udhëheqësit botërorë e dënuan me shpejtësi sulmin e së shtunës ndaj ish presidentit amerikan Donald Trump në një tubim...

Angli – Spanjë, rivaliteti i dy mbretërive

Nga Leonard Veizi   Mesdhetarët e nxehtë e të shkathët përballë ishullorëve të ftohtë e të kalkuluar. Të dy vendet kanë qenë mbretëri të hershme e...

Beleri niset për Strasburg, Burgjet firmosin lejen shpërblyese

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka konfirmuar se Dhionisis (Alfred) Beleri, i cili vuan dënimin për më shumë se një vit në IEVP Fier,...

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën

Nga Roland Qafoku Prej një muaji me vulë. Prej 11 vitesh me dëshirë të madhe për të rrëzuar qeverinë. Prej po aq vitesh e pa...

Lajme të tjera

Web TV