Vrau të riun se i ngacmoi punonjëset e seksit, arrestohet shqiptari në Itali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 41-vjeçar shqiptar i identifikuar si Altin Arapi, është vënë në pranga pasi akuzohet se ka vrarë një person nga Senegali. Mediat italiane shkruajnë se 41-vjeçari ishte dëbuar prillin e kaluar nga Italia, por ishte rikthyer sërish në mënyrë ilegale. Ndalimi i tij u bë nga nga karabinierët e rajonit të Courgne në Itali.

41-vjeçari ishte arrestuar në vitin 2014 pasi akuzohej për vrasjen e një senegalezi në “Via Ormea”. Një vit më parë ai u deportua, për shkak të rrezikshmërisë së lartë që paraqiste për shkak të veprave të rënda penale që rëndonin ndaj tij.

Ai ishte pjesë e një grupi prej 6 personash të cilët më 27 maj vranë të riun nga Senegali të identifikuar si Badara Sylla Alioune. Arsyeja ishte sepse viktima kishte shqetësuar disa punonjëse seksi që ishin nën ‘administrimin’ e shqiptarëve.

41-vjeçari shqiptar tashmë pret të gjykohet.

Të fundit

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Lajme të tjera

Web TV