LAJM I FUNDIT/ Masa të reja anti-Covid? Komiteti i Ekspertëve merr vendimin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Komiteti Teknik i Ekspertëve u mblodh sot për të dhënë një pasqyrim të situatës epidemiologjike në vend.

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, tha se masat do qëndrojnë po të njëjtat.

-Baret dhe restorantet do vazhdojnë deri në orën 23:00

-Lëvizja e njerëzve ndalohet nga ora 23:00 deri në 06:00

-Aktivitetet sportive deri në 30%

-Hyrja në Shqipëri do vazhdojë të jetë e kontrolluar, të pajisur me vaksinë ose test CPR apo dhe test të shpejtë.


Të fundit

“Ik o burrë i dheut”, Besi nxjerr videon që Xhensila s’do të donte të shihte

Bes Kallaku ka publikuar një video ku shihet Xhensila shumë e frikësuar duke bërë disa analiza. Ajo duket shumë...

“Kush kapet me armë dihet që është shqiptar”, reagon komiteti shqiptar në Selanik ndaj gazetarit grek

Këshilli Drejtues i Komunitetit Shqiptar të Selanikut ka reaguar ndaj komentit të gazetarit grek i cili solli shumë reagim tek shqiptarët pasi i cilësoi...

Paralajmërimi i Sali Berishës: Do të ketë protesta të fuqishme në të gjithë vendin

Protestat do të vazhdojnë. Ka qenë ky paralajmërimi i Sali Berishës, sot teksa foli për mediat pas dhënies së dëshmisë në Prokurorinë e Tiranës...

I përfshirë në “masakrën e Bllokut”, zbulohet bashkëshorti i Arjola Demirit që e tradhtoi dhe dhunoi

Historia e dhimbshme e aktores Arjola Demiri ka qenë jo pak herë në qendër të mediave. Ajo brenda shtëpisë së “Big Brother” ka folur...

“Të mbështesësh Bashën nuk më dëmton mua”, Berisha i përgjigjet Escobar: Nuk i kanë bërë mirë llogaritë

Ish kryeministri Berisha i është përgjigjur interesit të medias, lidhur me deklaratat e zyrtarit të lartë amerikan, Gabriel Escobar. “Unë shpreh keqardhje të madhe. Në...

Lajme të tjera

Web TV