Ylli i Realit mbron Messin: Kushdo që e kritikon nuk merr vesh nga futbolli

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lionel Messi u trasnferua nga Barcelona te PSG në merkaton e verës. Një largim i bujshëm ky i cili erdhi pas 20 vitesh që “Pleshti” mbante të veshur fanellën e katalanasve.

Sulmuesi argjentinas arriti të fitonte me Barçën 35 trofe ku ka thyer edhe rekorde të njëpasnjëshme duke u bërë një nga lojtarët më të mirë të botës së futbollit.

Me kalimin në Paris te PSG, 34-vjeçari nuk po arrin të tregojë formën e tij më të mirë, ku në 16 ndeshje të luajtura këtë sezon në të gjitha kompeticionet ka arritur të shënojë vetëm 6 gola dhe ka dhënë 5 asiste.

Shume kritika në drejtim te Messit ka pasur gjatë kësaj periudhe, të cilat më së shumti lidhen më largimin nga Barcelona ku ishte një lider i padiskutueshëm dhe tani te mos përshtatja siç duhet me PSG-në.

Për këtë situatë për “Telefoot” ka folur edhe ylli i Real Madrid, Karim Benzema, që ka pasur fatin të luajë kundër sulmuesit argjentinas në “El Clasico” në Spanjë.

Karim benzema ka theksuar se njerëzit që e kritikojnë Lionel Messin nuk kuptojnë asgjë nga futbolli, ku Benzema është i bindur se argjentinasi do të jetë i suksesshëm në Francë.

“Si nuk do të jetë Messi i suksesshëm? Është vetëm çështje përshtatjeje, sepse ai nuk ka shumë gola. Por shikojeni se çfarë bën ai në fushë. Sidoqoftë, nuk mund ta kritikosh një lojtar të tillë, dikush që e kritikon Messin nuk kupton asgjë nga futbolli”, është shprehur Benzema.

Fati do t’i vendosë përballë Messin dhe Benzema përsëri kur Madridi të përballet me PSG-në Champions League muajin e ardhshëm.

Të fundit

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Turbinat e erës gjejnë një vend të ri, për të qenë më të efektshme

Turbinat e erës kanë gjetur një vend të ri: turbinat do të pluskojnë mbi ujë për të qenë më të efektshme dhe më pak...

Sporti në zi/ Ndahet papritur nga jeta ish-futbollisti i njohur, dyshohet se…

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Kroacia, me ndarjen nga jeta të ish-mbrojtësit 34-vjeçar, Ivan Çelikoviç. Ai së fundmi ishte pjesë e Konavljanin në...

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, i cili deklaroi se nuk...

Lajme të tjera

Web TV