Goditet banda shqiptare e trafikut të drogës në Gjermani, arrestohen 6 persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një operacion i policisë Gjermane ka goditur një bande shqiptare të trafikut të drogës.

Fillimisht kanë qenë autoritetet franceze ato që kanë dekriptuar programin Encrochat ku komunikonin trafikantët dhe pas 8 muaj hetime policia Gjermane ka ndërhyre në 12 zona të ndryshme të Krefeld dhe në një objekt në Viersen.

Nga 13 të shoqëruar, 6 u arrestuan, kryesisht shqiptare.

Gjithashtu nga ky operacion u sekuestruan 12 kg kokainë me vlerë rreth 600 mije euro dhe 3 kg marijuanë me vlerë rreth 30 mijë euro.

Gjithashtu u sekuestruan 250 mije euro cash, ora e bizhuteri me vlere si dhe monedha floriri.

Po ashtu një shtëpi, një Mercedes me vlerë 100 mijë euro dhe një Volvo me vlerë 40 mije euro u sekuestruan si asete kriminale.

Ne operacion morën pjese rreth 200 policë.


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV