Xhaketa ushtarake e Zelenskyt shitet për 90 mijë paund në një ankand bamirësie në Londër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Xhaketa e famshme ushtarake e Volodymyr Zelenskyt është shitur për 90.000 paund në një ankand në Londër.

Presidenti ukrainas falënderoi Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen e vazhdueshme kundër pushtimit rus.

Xhaketa u shit në një ankand për mbledhjen e fondeve që do të shkojnë në ndihmë të Ukrainës, i cili ishte organizuar nga Ambasada e Ukrainës në Londër të premten.

Përpara ankandit, Zelensky përmes një video-lidhjeje vlerësoi Mbretërinë e Bashkuar dhe kryeministrin e saj “trim” Boris Johnson i cili së fundi vizitoi Kievin.

“Përkrahni Ukrainën sonte miqtë e mi, në mënyrë që kryeqyteti i madh i lashtë evropian Kiev të mos kërcënohet më kurrë dhe që Ukraina të jetë e plotë dhe e lirë përsëri”, tha Zelensky në fjalimin e tij.

Qëllimi i këtij ankandi ishte mbledhja e fondeve jetike për përgjigjen humanitare ndaj konfliktit.

Të fundit

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Lajme të tjera

Web TV