Momentet dramatike të shembjes së urës historike nga përmbytet në Pakistan (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në pamje shihen momentet e rënda kur një urë e lashtë në Pakistan shembet nga ujërat e vërshimeve masive që kanë lënë dhjetëra njerez të bllokuar.

Nuk është raportuar ende për viktima pas shembjes së strukturës nga vërshimet e fuqishme në fshatin të dielën në fshatin Hassanabad.

Vala e fundit e të nxehtit në rajonin me akullnaja ka shkaktuar lëshim të sasive të mëdha të ujit në zonat rrethuese.

Rreth 22 familje janë detyruar të largohen nga shtëpitë tha komisioneri vendas Usman Ali duke shtuar se një urë e përkohshme po ndërtohet deri në largimin e ujit nga liqeni.

Meteorologu skocez Scott Duncan tha se të tjera vërshime mund të priten.

“I nxehti i zgjatur në Pakistan ka ndihmuar në shkrirjet e ujërave akullnajave ndërsa në ditët në vijim temperaturat mund të kalojnë 50°C në Azinë jugore.

Zyrtarët thanë se përmbytje të tilla janë një rrezik dhe për Bangladeshin, i cili gjendet më poshtë rrjedhës nga akullnajat dhe rrugët e tjera ujore që vijnë prej Himalajave. / Metro.co.uk/

Të fundit

Arsenali luan “tenis” ndaj Sheff. United, “Topçinjtë” nuk i ndahen Cityt dhe Liverpulit

Arsenali ruan hapin e Liverpoolit dhe Manchester City-t në krye të Premier League-s. “Topçinjtë” e Londrës shkatërruan 0-6 vendin...

Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Do të dal në zgjedhje me partinë time

Një deklaratë befasuese është bërë sot në një program televiziv nga avokati Spartak Ngjela ku u shpreh se në këto zgjedhje, do të kthehet. Ai...

VIDEO/ Inter triumfon ndaj Genoas, Kristjan Asllani gjen golin e parë me zikaltërit

Inter siguron fitoren e 12-të në 12-të ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet, ndërsa mori tri pikët në ndeshjen ndaj Genoa-s në “San Siro”. Sfida...

NATO nuk mund të ruajë Shqipërinë dhe Kosovën nga shqiptarët antiperëndimorë

Nga Mero Baze, Kur u ndërtua baza ushtarake e Kuçovës, që sot u bë bazë e NATO, qyteti quhej Qyteti “Stalin”. E ndërtuar një vit...

Fansi i Marilyn Monroe bën ‘çmendurinë e pazakontë’ pas vdekjes së ikonës së bukurisë

Një fans i vjetër e Marilyn Monroe po shpenzon mijëra paratë e tij për të bërë fushatë për Akademinë për t’i ofruar asaj një...

Lajme të tjera

Web TV