Mblidhet Kuvendi për presidentin e ri, ja çfarë pritet të ndodhë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Procesi për zgjedhjen e presidentit të ri ka shkaktuar debate dhe diskutime të shumta gjatë javëve të fundit.

Ndërkohë këtë të hënë do të zhvillohet seanca e radhës ku do të diskutohet rreth kësaj çështje dhe nuk pritet të ketë asnjë kandidaturë.

Seanca do të nisë në 17:00 dhe do të jetë një seancë formale. Raporto përpara Komisionit parlamentar të ligjeve do të prezantohet nga Klotilda Bushka.

Të nesërmet pritet të mblidhet Konferenca e Kryetarëve e cila do të vendosë datën për raundin e dytë të presidentit.


Të fundit

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e...

110-vjetori i Pavarësisë bën bashkë Shqipëri-Kosovë, mbahet sot mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës...

Endri Prifti e kishte ‘prashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore

Sot moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu në zonën perëndimore dhe reshje bore në verilindje...

Lajme të tjera

Web TV