Suedia do të aplikojë për anëtarësim në NATO, ambasadorja takon Ramën

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Ambasadorja e Suedisë në vendin tonë, Elsa Hastad ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në kryeministri, ku ka informuar këtë të fundit mbi aplikimin e vendit të saj për tu bërë anëtare e NATO-s.

Në postonin në Facebook, Ambasada Suedeze, bën me dije se gjatë takimit ambasadorja Hastad ka informuar kryeministrin Rama për vendimin e fundit të vendit të saj për të aplikuar për tu bërë pjesë e NATO-s, ndërsa ka kërkuar mbështetjen e Shqipërisë, si anëtare me të drejtë ta plota.

Postimi i Ambasadës së Suedisë në Tiranë:

Ky është një moment historik. Takim me kryeministrin Edi Rama, duke informuar për vendimin e Suedisë 🇸🇪 për dorëzimin e aplikimit për anëtarësim në NATO. Faleminderit Kryeministër për takimin shumë të mirë dhe mbështetës!


Të fundit

I dënuari me vdekje prek me surprizën e tij para ekzekutimit: Dua të dhuroj një …

Një i burgosur në Teksas të SHBA-ve, mbi të cilin rëndon dënimi me vdekje ka bërë një veprim prekës,...

Objektivat kryesore të Juventus në rast të shitjes së De Ligt

Matthijs De Ligt ka shprehur dëshirën për tu larguar nga bardhezintë dhe është në kërkim të një aventure të re. Më poshtë ju paraqesim...

“Të pi një kafe lali me babin”/ Publikohen për herë të parë mesazhet e Martinit me…

Janë publikuar për herë të parë në media mesazhet që Martin Çeço i ka dërguar Tina Pajollarit, vajzës që ai mendonte se ishte punonjësja...

Berisha e pret për protestë/ Nard Ndoka çel sezonin turistik dhe merr rreze dielli

Protesta e 7 korrikut është kryefjala në Partinë Demokratike dhe të gjithë demokratët po përgatiten për një tubim që të krijojë përshtypjen se kjo...

Kryeministri holandez zbulon prapaskenën: Gati u rrahëm fizikisht me Ramën në Sofje

Kryeministri holandez, Mark Rutte në konferencën e sotme të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, tregoi një episod kur të dy gati sa nuk ishin...

Lajme të tjera

Web TV