Sulmohet piktura e Mona Lisës në Muzeun e Luvrit, burri e gjuan papritur me tortë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Muzeun e Luvrit në Paris.

Piktura e ‘Mona Lisës’ është sulmuar nga një person, i cili ka hedhur një copë torte mbi të, por vepra e Leonardo da Vinçit, nuk u dëmtua pasi kishte një xham mbrojtës.

Sipas medieve të huaja, autori mbante një paruke dhe ishte ulur në një karrige me rrota, por në një moment ai u ngrit dhe e sulmoi papritur pikturën.

Punonjësit e sigurimit reaguan menjëherë, duke e nxjerrë jashtë burrin dhe më pas pastruan pikturën nga torta e hedhur prej burrit.

Të fundit

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Lajme të tjera

Web TV