Pas vizitës në Kosovë, kancelari Olaf Scholz viziton Beogradin: Qëndrimi ynë i qartë!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas vizitës ne Kosove, kancelari gjerman Olaf Sholc vizitoi Serbine.

Ai theksoi se qëndrimi i Gjermanisë për çështjen e Kosovës është i qartë dhe shtoi se tani është e nevojshme që të gjithë në proces të bëjnë përpjekje për përparim.

“Qëndrimi ynë i qartë, duam integritetin territorial të Serbisë”, tha kancelari.

Vucic u përgjigj duke thene se po aq sa Gjermania e do integritetin territorial të Ukrainës, serbët e duan integritetin territorial të Serbisë.

Të fundit

Shqiptarja e parë që fitoi çmimin/ Sot 44 vjetori i ndarjes së Nobelit për Nënë Terezën

Sot bëhen 44 vite që nga dita kur Nënë Tereza mori çmimin Nobel për paqen. Më 10 dhjetor 1979,...

Stuhi dhe tornado në SHBA/ Raportohet për gjashtë të vdekur

Moti i keq ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Raportohet se 6 persona kanë ndërruar jetë pasi tornadot dhe stuhitë e forta goditën...

Parashikimi i motit/ Temperatura të ulta në gjithë Shqipërinë

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët, por relativisht i ftohtë do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri pas-mesdite kur pritet kalim i...

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për ta parë se shumë shpejt...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

Lajme të tjera

Web TV