Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

2.5 sekondat e ekzekutimit të ish-kryeministrit japonez

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dështimi për të mbrojtur Shinzo Abe nga një goditje e dytë që vrau kryeministrin më jetëgjatë të Japonisë më 8 korrik ekspozoi një sërë boshllëqesh sigurie. Diçka e tillë është thënë qartë nga ekspertë japonezë dhe ndërkombëtarë, sipas Reuters.

Vrasja e Abe në qytetin perëndimor të Nara nga një burrë që përdori një armë të improvizuar tronditi një komb ku dhuna me armë është e rrallë, politikanët janë mësuar të flasin nga afër me publikun në fushatat e tyre.

Autoritetet japoneze – përfshirë kryeministrin Fumio Kishida kanë pranuar boshllëqet e sigurisë, ndërsa policia thotë se incidenti është duke u hetuar. Përveç ekspertëve të sigurisë, Reuters foli edhe me gjashtë dëshmitarë të incidentit, ndërsa shqyrtoi një seri videosh të disponueshme në internet, të xhiruara nga këndvështrime të ndryshme.

Në fund, agjencia hartoi një përshkrim të detajuar të masave të sigurisë përpara se Abe të pushkatohej. Siç rezulton, siguria e tij e la të ekspozuar nga pas 67-vjeçarin Abe teksa fliste përpara publikut.

Pozicioni i Abe-s e lejoi vrasësin e tij, Tetsuya Yamagami, 41 vjeç, të arrinte pak metra larg Abe dhe të lëvizte në mënyrë të pakontrolluar, sipas pamjeve.

“Ata duhet të kishin identifikuar sulmuesin që po ecte qëllimisht pas kryeministrit dhe të ndërhynte,” vuri në dukje Kenneth Bombas, kreu i Global Threat Solutions, një firmë që ofronte shërbime sigurie për Joe Biden kur ai po kandidonte për president.

Duke cituar burime në ekipin që po hetonte incidentin, gazeta Yomiuri tha se Yamagami u afrua rreth 7 metra nga Abe përpara se të qëllonte. Më pas ai e qëlloi sërish nga një distancë më e shkurtër këtë herë – 5 metra.

Sipas John Soltys, një ish oficer i Navy SEAL, oficer i CIA-s dhe nënkryetar aktual i firmës së sigurisë Proseguri, truprojat e Abe nuk duket se kanë formuar “unaza koncentrike sigurie” rreth ish-kryeministrit, raporton abcnews.al.

Pas plumbit të parë, Abe kthehet dhe shikon mbi shpatullën e tij të majtë. Dy truproja përpiqen të futen mes tij dhe sulmuesi merr një çantë të hollë të zezë. Dy të tjerë drejtohen drejt atentatorit i cili afrohet më shumë përmes tymit.

Lexo edhe :  Çfarë ju bën më të lumtur se dashuria?

“Megjithëse sigurimi i Abe u përball me sulmuesin vetëm disa sekonda pas sulmit, duke e arrestuar atë, për disa nga policia kjo ishte ‘përgjigja e gabuar’, domethënë, ndjekja e sulmuesit në vend që të lëvizte me shpejtësi drejt Abe dhe ta mbronte atë.”

Nga ana tjetër, Shërbimi Kombëtar i Policisë, i cili mbikëqyr forcat e policisë lokale, tha se vrasja e Abe ishte rezultat i dështimit të policisë për të përmbushur përgjegjësitë e saj, duke shtuar se kishte ngritur një ekip për të rishikuar masat e sigurisë dhe mbrojtjen e politikanëve dhe personave VIP, duke marrë specifike masat për të parandaluar përsëritjen e një incidenti kaq të rëndë.

Në përgjigje të pyetjeve nga Reuters, Shërbimi Kombëtar i Policisë tha: “Ne e kuptojmë se kishte probleme, jo vetëm në përgjigjen në terren ndaj incidentit dhe të gjithë organizimin e operacionit të sigurisë dhe mbrojtjes, por edhe në vendosjen e personelit rreth Abe, në procedurat themelore të sigurisë dhe mënyrën e përgjithshme në të cilën shërbimi ynë u përfshi në incident.

Sipas Koichi Ito, një ish-rreshter në grupin special të policisë Metropolitane të Tokios dhe tani një këshilltar sigurie, në video shihen katër truproja ndërsa Abe mban fjalimin e tij. Numri i tyre është konfirmuar edhe nga politikani Masahiro Okuni, i cili ndodhej në vendngjarje, raporton abcnews.al.

Siç vuri në dukje një anëtar i Shërbimit Diplomatik të Sigurisë së SHBA-së, i cili mbron diplomatë të lartë dhe zyrtarë të huaj: “Abe duhet të kishte pasur një truproje të përkushtuar nga afër për të shoqëruar ish-kryeministrin larg vendit të ngjarjes.

Katsuhiko Ikeda, një ish-gjeneral i policisë së Tokios, i cili drejtoi sigurinë për samitet e G8 të Japonisë në 2000 dhe 2008, tha se situata do të kishte shkuar shumë ndryshe nëse ekipi i sigurisë së Abe do të ishte mjaftueshëm afër për të mbrojtur atë brenda një ose dy sekondash.

Ito, ish-rreshteri i policisë, shtoi se siguria mund të kishte parandaluar edhe të shtënat e para nëse anëtarët e ekipit do të ishin vigjilentë dhe do të kishin komunikuar menjëherë me njëri-tjetrin.

Të fundit

Berisha thirrje Avokatit të Popullit: Hetoni kushtet e punës të punonjësve të turizmit

Kreu i PD-së, Sali Berisha me anë të  një postimi i ka bërë thirrje Avokatit të Popullit të ndërmarrë...

Greqia ligj lufte me Shqipërinë, Çuçi: Absurd i madh, nuk reflekton partneritetin tonë

Kreu i Grupit të PS, Bledi Çuçi nga Kuvendi është shprehur se mazhoranca do ta mbështesë pr.deklaratën e paraqitur nga Shpëtim Idrizi ku i...

Tv, SPAK apo Sude?

Nga Frrok Çupi Të them të drejtën e mbaj mend se ndodhi,  po s’ e di si m’u fshi prapë. Të mos ishte Altin Prenga,...

Shtatë plazhet më magjepsëse në Shqipëri

Nëse po kërkoni të gjeni paqe në një destinacion bregdetar, mos kërkoni më larg se Shqipëria – vendi më i nxehtë i pushimeve të...

Dështon sërish protesta e PD-së, vetëm 30 protestues me çadra “Lironi Berishën”

Protesta e opozitës përpara Bashkisë së Tiranës për lirimin e Berishës këtë të enjte ka pasur pjesëmarrjen më të ulët ndonjëherë. Pamjet e marra nga...

Lajme të tjera

Web TV