test

Zyrtar, De Ligt tek Bayern Munich/ Ja shuma e mbledhur nga Juve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjithçka u bë zyrtare për De Ligt në Bayern Munich. Skuadra gjermane njoftoi në rrjetet sociale nënshkrimin e ish-mbrojtësit holandez të Juves deri në vitin 2027. Fjalët e para të lojtarit pas përfundimit të negociatave dhe mbërritjes në Bavari: “Jam shumë i lumtur që jam bërë një lojtar në këtë klub të madh”. Nga ana tjetër Juve, në faqen e tyre zyrtare, i thotë lamtumirë holandezit pas tre vitesh në Juventus.

De Ligt: “Bayern Munich klubi më i suksesshëm në Gjermani”

De Ligt, pas njoftimit, foli si lojtar i ri i Bayern Munichut: “Bayerni është klubi më i suksesshëm në Gjermani, një nga klubet më të suksesshme në Evropë dhe gjithashtu në botë. Që në fillim ndjeva një vlerësim të vërtetë për trajnerin dhe drejtuesit, të cilët më bindën. Jam shumë i lumtur që jam pjesë e historisë së Bayern Munichut”.

Bayern Munich, në faqen e tij zyrtare, prezantoi ish-mbrojtësin qëndror të Juventusit: ai iu bashkua Ajax-it në moshën 9-vjeçare, duke bërë debutimin e tij profesional me holandezët në vitin 2016 në moshën 17-vjeçare. Ai ishte kapiteni më i ri në historinë e Ajax-it dhe fillestari më i ri në kombëtaren holandeze që nga viti 1945. Në vitin 2019 ai shënoi dy herë, ne ligën dhe kupën holandeze, më pas duke u transferuar te Juve pas 117 ndeshjeve zyrtare dhe 13 golave. Në Juventus ai fitoi një Scudetto, një Kupë të Italisë dhe një Superkupë të Italisë. Pas 117 ndeshjeve dhe tetë golave, ai vendosi të transferohej te Bayern Munich. Me Holandën ai luajti 38 herë, duke shënuar dy gola.

Të fundit

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

4 arsyet psikologjike pse gocat qajnë kur kanë ditëlindjen

Me siguri që edhe ju i keni parë videot e ditëlindjeve që qarkullojnë në platformat Reddit apo TikTok, ku shumica e gocave shfaqen duke...

“Alma Arrazi, fillimi i fundit tragjik”/ Ja çfarë i tha bashkëshorti para aktit fatal

Rasti i Alma Arrazit, e cila u vetëmbyt në ujërat e lumit Buna sëbashku me 3 fëmijët e mitur, vijon të tronditë opinionin. Ditën...

Lajme të tjera

Web TV