Shkatërrohet një magazinë me plantacion kanabisi/ Si u kapën dy shqiptarët në Spanjë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy shqiptarë janë arrestuar në Spanjë për kultivim të lëndëve narkotike. Ata kishin krijuar një plantacion me kanabis brenda një magazine dhe u zbuluan për shkak se harxhonin shumë energji elektrike.

Sipas policisë, hetimet nisën marsin e kaluar, kur u konstatua ekzistenca e një plantacioni brenda një magazine industriale. Kompania e energjisë elektrike pikasi se në magazinë ishte lidhur energjia në mënyrë të paligjshme.

Agjentët hynë në magazinën që ndodhej në zonën industrial të Polinya  dhe zbuluan 256 bimë narkotikë, ndërsa u vendosën në pranga dy shqiptarët.

Brenda ambientit ndodheshin makineritë për kultivim, llamba, ventilator kondicionerë etj., dhe e gjithë magazina ishte kondicionuar për të vendosur sa më shumë bimë.

Dy të arrestuarit po hetohen si autorë të dyshuar të trafikut të drogës dhe për vjedhje të energjisë elektrike.


Të fundit

Kryebashkiaku i Kievit: Nuk do ta lejojmë Putinin të na vjedhë Krishtlindjet

Zyrtarët kanë thënë se Kievi do të vendosë pemën e Krishtlindjeve pa drita në të gjithë qytetin në një...

Marigo Posio, qëndistarja e flamurit që ngriti Ismail Qemali në Vlorë më 28 Nëntor 1912

Nga Prof.Assoc.proc.Doc.Ilia S.Larti Në ambientet e teatrit Durrës, Shoqata Atdhetare Kulturore Devolli dega Durrës, organizoi një simpozium Homazh për Patriotët Devollinj që kontribuuan në Rilindjen...

Komentatori kosovar refuzon t’u përmendë emrat lojtarëve serb, ja arsyeja

Dita e djeshme ishte një ditë e shënuar për të gjithë shqiptarët, jo vetëm ata që ndodhen brenda kufirit të terrorit zyrtar të Shqipërisë. Një...

Protesta e Berishës më 6 dhjetor, Meta e konfirmon: Do marrim pjesë!

Kreu i Partisë së Lirisë ka pranuar publikisht se do t’i bashkohet protestës së Sali Berishës më 6 dhjetor. "Siguria në Shqipëri është nën kërcënimin...

Juventus zgjedh presidentin e ri, ja kush i merr “frenat” e klubit bardhezi

Edhe pse vëmendja kryesore është te Botërori i Katarit, lajmi i dorëheqjes së Andrea Agnellit dhe bordit drejtues të Juventusit bëri xhiron e botës...

Lajme të tjera

Web TV