Luis Suarez shënon me Nacional pas 16 vitesh (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është kthyer te goli pas plot 16 vitesh me klubin e tij të parë. Luis Suarez ka lënë shenjën e tij në fitoren 3-0 të marrë nga Nacional kundër Rentistas.

Uruguaiani, i cili mbeti pa ekip pas skadencës së kontratës me Atletico Madrid, është kthyer në atdhe pas shëtitjes së bërë nëpër Europë me Groningen, Ajax, Liverpool, Barcellona dhe Atletico Madrid.

Pistolero e ka shënuar golin e tij në minutën e 58-të me një goditje të mrekullueshme me kokë që ka mposhtur portierin kundërshtar gjatë zhvillimit të një goditje këndi.

E vetmja njollë në mbrëmjen e Montevideos për numrin 9 të Nacional ka qenë gabimi nga pika e bardhë në minutën e 84-t.

Megjithatë, ka qenë merita e portierit Lucas Machado i cili e ka neutralizuar penalltinë dhe i ka mohuar dygolëshin Suarez-it, i cili mund të gëzohet gjithsesi pas debutimit jo shumë të mirë kundër Atletico Goianense në çerekfinalet e Copa Sudamericana.

Të fundit

Parashikimi i motit, 2 Tetor 2022

Moti do të jetë me vranësira e reshje shiu në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe...

Horoskopi ditor, 2 Tetor 2022

Dashi: Marrëdhëniet romantike me Bricjapin dhe Gaforren janë momentalisht në një situatë nervoze. Në aspektin profesional tani mund të jeni të zënë në punë, është...

Barcelona vazhdon ecurinë pozitive dhe merr kreun, Lewandowski bën heroin sërish

Barcelona vijon rezultatet pozitive në La Liga duke arritur fitoren e 6 radhazi në kampionat. Katalanasit kanë mposhtur 0-1 në transfertë Mallroca me një gol...

‘Deklarimet e Doktorit njësoj si të Lulit’/ Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të…

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë...

Perla e Bajramit nuk mjafton, Milan triumfon në sekondat e fundit

Ndeshje e çmendur ka rezultuar sfida mes Empolit dhe Milanit. Kuqezinjtë po udhëhiqnin 0-1 me golin e Rebic, por Bajrami realizoi në shtesa duke barazuar...

Lajme të tjera

Web TV