test

Legjenda e United godet ashpër drejtuesit : Ka ardhur momenti që të shisni klubin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United është skuadra më e lehtë për të luajtur kundër në Premier League, thotë Gary Neville, teksa ai përsërit dëshirën e tij për të parë familjen Glazer të shesë klubin pasi skuadra u mund 2-1 nga Brighton në ndeshjen e parë të Erik ten Hag në krye.

Çdo optimizëm veror u zbeh shpejt pasi dy golat në pjesën e parë nga Pascal Gross ishin të mjaftueshëm për t’i dhënë fitoren skuadrës së Graham Potter në Old Trafford. Duke folur për Sky Sports më pas, Neville theksoi problemet me pronarët, lojtarët dhe rekrutimin në klub.

“Ata janë skuadra më e lehtë për të luajtur kundër në ligë dhe ky është një shqetësim i madh. Hapja e tyre është e pabesueshme,” tha ai. “Do të ketë qenë një tronditje për të [Ten Hag] pas një pre-sezonal premtues.

“Por kushdo që ka parë ata lojtarë të Manchester United që i janë dorëzuar, do ta kuptojë se është një paraqitje e njohur dhe njerëzit mbi të duhet ta dinin se ishte një situatë e papranueshme për t’i dorëzuar Erik ten Hag atë skuadër.

“Ka nevojë për përmirësim më shumë se sa ka qenë. Ka ende kohë në dritare, por atij i duheshin edhe tre apo katër javë për të punuar me ta. Çdo trajner vjen duke menduar se mund të bëjë më mirë se trajneri i fundit me lojtarët në dispozicion, pasi ata besojnë se janë një trajner më i mirë dhe kjo ndoshta është rasti me këtë.

Por realiteti është se ai e ka parë se çfarë janë në gjendje të bëjnë ata lojtarë sot.

Futbollisti i Brighton, Pascal Gross, ka thënë se skuadra e tij ka arritur një fitore të madhe në “Old Trafford”. Ai shtoi se do të dëshironte të shënonte gola kundër skuadrave të tjera, jo vetëm ndaj Manchester United.

Lexo edhe :  15 vjet nga vdekja e ikonës së muzikës pop Michael Jackson

“Ne nuk mund të kërkojmë më shumë se kaq. Tre pikë në rrugë kundër Manchester United. Kjo është një fitore e madhe për ne. Do të doja të shënoja më shumë gola kundër skuadrave të tjera, por gjithmonë i shënoj kundër Manchester United. Nuk e di pse”, tha Gross për Sky.

Brighton mposhti Manchester Unitedin me rezultat 2:1 dhe të dy golat i shënoi Gross në minutat e 30-të dhe të 39-të. Golin e vetëm për vendasit e shënoi lojtari i Brighton, Alexis McAllister, me autogol në minutën e 68-të. Gross ka shënuar gjashtë gola në Premier League kundër Man United deri më tani, dy herë më shumë se kundër çdo ekipi tjetër.

Të fundit

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

Lajme të tjera

Web TV