Pas 3 viteve pauzë dhe betejave ligjore, Johnny Depp kthehet në skenën e aktrimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një kompani franceze filmash ka publikuar një imazh të Johnny Depp me sy të lidhur duke marrë rolin e tij të parë në film që kur fitoi gjyqin e tij të profilit të lartë për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij Amber Heard.

59 vjeçari Deep do të luajë rolin e mbretit francez Louis XV në dramën e ardhshme historike “Jeanne Du Barry”, e cila filloi xhirimet në Paris dhe në Pallatin e Versajës muajin e kaluar.

Produksioni shënon rolin e parë të Depp në një film artistik në tre vjet, pasi u hoq nga ekskluziviteti i Pirates of the Caribbean për shkak të akuzave se ai kishte abuzuar fizikisht ndaj Heard.

Në imazhin e publikuar, aktori mund të shihet me sy të lidhur, i veshur me një kapele të bardhë dhe me flokë të bardhë, kaçurrela sportive dhe grim, në mënyrë që të luajë rolin e mbretit të shekullit të 18-të, i njohur historikisht si “I Dashuri”.

 

 

Regjisori francez Maïëenn Le Besco, 46 vjeç, po drejton dhe luan si personazhi kryesor i filmit, zonja e mbretit.

Historia ndjek Zhanën, një grua të re të klasës punëtore që përdor inteligjencën dhe sharmin e saj për të ngjitur shkallët shoqërore, duke tërhequr përfundimisht vëmendjen e mbretit, nipi dhe pasardhësi i të cilit, Louis XVI, do të rrëzohej nga froni dhe do të hidhej në gijotinë në 1793 gjatë Revolucionit Francez.

Në histori, Jeanne bëhet shoqëruesja më e preferuar e Louis. Duke mos e ditur statusin e saj si kortezane, ai rifiton një energji të përtërirë për jetën. Ata bien në dashuri dhe Zhana zhvendoset në Versajë, ku ardhja e saj shkakton skandal.

Depp e paditi Heard-in në një gjykatë të Virxhinias në fillim të këtij viti për një artikull të vitit 2018 që ajo shkroi për The Washington Post në lidhje me përvojat e saj si një e mbijetuar e abuzimit në familje, për të cilën avokatët e tij thanë se e akuzuan atë në mënyrë të rreme se ishte abuzues.

Lexo edhe :  E vogla e saj feston 1-vjetorin/Sara Hoxha:Kur të rritesh ëndrrat e tua ndiqi në Shqipëri

Juristët vendosën në favor të tij pas gjyqit gjashtë javor. Sidoqoftë, në vitin 2020, Depp humbi një çështje shpifjeje në Mbretërinë e Bashkuar kundër gazetës The Sun për një artikull që e quajti atë një “dhunues të grave”.

Përfaqësuesit e aktorit thanë se ai kishte humbur mundësitë e punës dhe rolet e profilit të lartë për shkak të polemikave.

Megjithatë, në vazhdën e fitores së tij të fundit në gjykatë, Depp bëri 3 milionë paund pasi koleksioni i tij debutues i artit u shit brenda disa orësh muajin e kaluar.

Aktori i Hollivudit u njoftoi 27 milionë ndjekësve të tij në Instagram se po shiste printime nga seria e tij “Friends And Heroes” përmes galerive Castle Fine Art në Mbretërinë e Bashkuar.

Depp gjithashtu publikoi një album me kitaristin legjendar Jeff Beck të titulluar 18 muajin e kaluar dhe u shfaq në koncerte me të.

Aktori hollivudian do të bëjë turne në Evropë me grupin e tij, Hollywood Vampires, verën e ardhshme.

Të fundit

Presidenti i KE-së: Ukraina mund të jetë anëtare e BE-së në vitin 2030

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, beson se Ukraina mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian deri në vitin 2030 . “Ukraina mund të jetë anëtare e BE-së...

VIDEO/ Arbnor Muja shënon për Antwerpin, sulmuesi kuqezi i dërgon “sinjale” Sylvinhos

Arbnor Muja fantastik në ndeshjen e Chamspionsit mes Antwerpit dhe Shaktar Donjeckut, që po zhvillohet në Belgjikë. Sapo nisi minuta tretë, sulmuesi anësor i Kombëtares...

Trump përpiqet të mbrojë pasuritë e paluajtshme në gjyqin civil për mashtrime

Ish-presidenti Donald Trump po përballet në gjykatë me një padi civile prej 250 milionë dollarësh, sipas së cilës ai ka dhënë informacione të rreme...

Shkatërroi martesën për shkak të lidhjes me shërbyesen, Schwarzenegger tregon pengun

Në një intervistë të fundit, Arnold Schwarzenegger ka reflektuar mbi jetën e tij dhe ka zbuluar edhe pengun më të madh ndonjëherë për të....

Kroaci/ Përfshihet nga flakët depoja e plastikës, mbyllen shkollat

Një zjarr i madh shpërtheu në mëngjes në një depo plastike në qytetin lindor kroat të Osijekut, i cili më pas u përhap në...

Lajme të tjera

Web TV