Mauro Icardi drejt Stambollit, sulmuesi nuk ka më vend në Paris

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi Maueo Icardi është pranë transferimit në Turqi, ku do të luajë me skuadrën e Galatasaray.

Lajmin e ka konfirmuar “TyC Sports”, sipas së cilës sulmuesi argjentinas do të transferohet në Stamboll, duke mbyllur aventurën me PSG. Ideja e skuadrës turke është ajo e afrimit të Icardi në formë huazimi me të drejtë blerje pas një viti.

Sulmuesi nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Galtier, që e ka dërguar lojtarin të luajë me skuadrën e dytë të PSG-së, në kategorinë e pestë franceze.

Sulmuesi 29-vjeçar ka një kontratë deri në vitin 2024 me skuadrën e PSG-së dhe pas një viti vlera e kartonit të tij do të jetë me e lirë. Gjithsesi, PSG kërkon ta largojë lojtarin duke e shitur 100% kartonin e tij edhe pse kjo duket e vështirë për momentin.

Galatasaray është gati t’i plotësojë dëshirat sulmuesit, duke e bërë “sulltan” në Turqi, ndërkohë që në Stamboll do të zbarkonte edhe Wanda Nara, bashkëshortja e tij.

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV