Nga dietat tek moti, ja cila është pyetja më e kërkuar në Google për vitin 2022

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në kohën e teknologjisë së avancuar dhe internetit të shpejtë, njerëzit mund të gjejnë informacion të menjëhershëm për thuajse gjithçka, që nga recetat e gatimit e deri tek teoria e relativitetit.

Megjithatë, e dini cila është pyetja më e kërkuar në google në të gjithë botën për vitin 2022? Pyetjet që dominojnë janë të një natyre praktike, ku ajo që zë vendin e parë është “Cila është adresa ime e IP-së” (what is my ip), e kërkuar nga plot 3,350,000 njerëz.

Pyetjet e tjera në radhë, janë: Sa është ora? Si të lidhësh kollaren? Si e ka titullin kjo kënga? Si të humbasësh kile?.

Po ashtu ka edhe pyetje të çuditshme si: Ku është iphone-i im? A do të bjerë shi sot? Sa vjeç është Donald Trump? .

Të dhënat përllogariten çdo gjashtë muaj nga kompania Mondovo, e cila ndan në kategori llojet e klikimeve në google, duke i renditur nga fjala, apo fraza që është klikuar më shumë.

 

Të fundit

Disiplina e re që transformon fosilet në robotë për të studiuar evolucionin e tyre

Një organizëm i lashtë fosile detare, i cili daton 450 milionë vjet më parë, është kthyer në jetë në...

Sot seanca në GJKKO për betimin e Fredi Belerit,e pranishme dhe ambasadorja greke

Në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar zhvillohet sot seanca për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili kërkon...

Komisioni i Displinës/ Ndalohet hyrja e 14 tifozëve në stadiume pas dhunës në derbi

Pas akteve të dhunës që shoqëruan derbin Tirana-Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni i Disiplinës dhe Etikës ka...

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë rezervat për më shumë energji. Mirëpo...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Lajme të tjera

Web TV